Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem megy, hiába próbálom?

Nem megy, hiába próbálom?

Figyelt kérdés

Gyakorlom az előző érettségiket, hogy meglegyen októberben a kettes matekból, mert megbuktam, de nem megy.. tanárnál voltam, aki megmondta szó szerint megmondta, hogy hülye vagyok belőle és ne is jelentkezzek az októberire..nem kerestem másik tanárt, amúgyse lenne pénzem bejárni egy másik városba tanárhoz.

Az első része mikor hogy megy. 8 és 16 pont között ingadozik. A második résszel kínlódok,semmit nem tudok belőle.

Nem akarok megbukni megint :( egy egész füzetet teleírtam már az előző feladatlapokkal és a másodiknak is már a felénél tartok, mégse megy ez a hülye matek. Mit csinálok rosszul?

Májusban 9 pontom lett.



2016. aug. 29. 17:06
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Kedves kérdező , teljesen átérzem a problémádat, viszont azt javaslom, hogy először is menj el egy felmentésért matekból, hogy érettségin több időd legyen a megoldásokra , kettő : ajánlom , hogy valahogy de keress meg egy másik tanárt, mert szerintem te meg tudod csinálni , csak olyan tanár tanított aki elkönyvelte, hogy te semmit nem tudsz és te is ezt elhiszed... Ez pedig nagyban befolyásolja az eredményeidet! Nekem ezek a meglátásaim , amúgy feladni a legkönnyebb , de ez a te döntését , mindenestre drukkolok, hogy végül sikerüljön és meglegyen az a fránya matek érettségid is :) !
2016. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáld meg az azonos feladattípusokat kikeresni a feladatsorokból és azokat egymás után megoldani. Így jobban begyakorlod és jobban rögzül, mert sok egyformát látsz egymás után, hidd el a végére már rá lehet érezni, hogy mit kérnek. Esetleg írogasd ki egy külön füzetbe a feladattípusokhoz, hogy milyen módszerekre jöttél rá vagy tanított meg a tanár pl. másodfokú egyenletet látva használj megoldóképletet vagy halmazos feladatnál rajzold le a halmazt ha úgy könnyebb. Sok sikert :)
2016. aug. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a tőlem telhetőt. Köszi a válaszokat! :)
2016. aug. 30. 16:36
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Nézd meg, mi az, ami nem megy, keress bennük közös vonást, mert lehet, hogy valami alapvetőbb ismeret hiánya okozza, hogy nem megy.
2016. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!