Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hetvenezer forint havonta nem...

Hetvenezer forint havonta nem sok egy egyetemistának?

Figyelt kérdés
van egy gyerek akinek ennyi pénzt utalnak a szülei... ti mennyit kaptok kedves egyetemisták?

2016. szept. 4. 23:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

#9-es!

És 13 ezerből hogy oldod meg a kaját egy hónapra?

2016. szept. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
17%
Egyszerűen, főzök. Nyilván meg tudom oldani, és nem éhezek.
2016. szept. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
11#, valószínűleg a zsíroskenyér-csirkefarhát vonalán maradva. Vagy visz otthonról. Vagy anorexiás. Vagy valaki kitartja. Vagy lop a piacról.
2016. szept. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
100%

#12: havi 13ezer, azaz napi 430 Ft. Nem hiszem el, hogy ennyiből kijön a kaja.

És akkor még semmi másra nem költöttél: bérlet, egy kávé a büfében, néha ruha, fogkrém, szappan stb.

2016. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
65%
Hát pedig főzésre bőven elég annyi. Megveszed piacon néhány száz forintért a kajákat, és 1 hétre elég kaját főzhetsz magadnak. Nem csak napi ezer forintos menükből meg menzákból lehet megélni. Lehet nem BP-n lakik, vagy bringázik, kávét nem mindenki iszik, főleg nem a drága büfében. A többi dolog meg csak kéthavonta kell, és néhány ezerből kijöhet. Ugyan miért hazudna itt neked, hogy mennyiből él meg?
2016. szept. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
60%

Kedves 13-as!

Nem kell találgatásokba bocsátkozni, elmesélem mi a titok.

Biciklivel járok, kávét a koliban főzök. (Vennék a büfében is szívesen, de ha nincs rá pénz, hát nincs, ez van.) Hidd el anorexiás sem vagyok. Sőt még k***a sem, hogy kitartsanak. Ellenben figyelem az akciókat, nem veszek fölösleges dolgokat. Tudod-e hogy mennyibe kerül 1kg krumpli a piacon, vagy 1kg kenyér? Mert nem sokba.

Igen, hozok otthonról enni ebédre valót, de nem egy hónapra.

Nem tudom miért olyan hihetetlen ez számodra, és miért izgultál rá ennyire a témára? Attól, hogy te nem tudsz spórolni másnak még sikerülhet, hiszem így lehet egyről a kettőre jutni!! He ennyire érzékenyen érint a dolog talán próbálkozhatnál vele te is, ha pedig érdekel hogy csinálom kérdezd meg, ahelyett, hogy hülyeségeket írnál másokból vagy akár magadból kiindúlva. :)

2016. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Carragher_x ***** válasza:
81%

Kedves 16-os! Nem értem miért kezdtél személyeskedésbe, amikor teljesen érthető meglepődés övezte, hogy 13ezerből mégis hogyan tudod megoldani a kajádat egy hónapra. S bizony még el is találta az illető, hogy miként. Úgy, hogy nem csak ebből oldod meg, hanem viszel otthonról is, gondolom néha még egy-egy vásárlásba is besegítenek, szintén nem ebből a pénzből költesz tisztálkodószerekre, háztartási eszközökre.

13ezerből egyébként még ezekkel együtt is művészet kihozni egy hónapot. Egyébként nem így lehet egyről a kettőre jutni, hanem úgy, ha mondjuk többet keresel, szóval elmész dolgozni suli mellett meg mondjuk ösztöndíjat szerzel:)

2016. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
18%

Nem gondolnám, hogy én kezdtem el személyeskesni, de mindegy.

Eltalálta? Végülis igen, de ha egyből ezt vetted észre nem igazán sikerült megérteni a "kedves" válaszát. Tudod ez olyan volt mintha én azt mondanám igen nagyon szép vagy, tehát ri***c vagy, biztos gazdag palid van aki kitart azért kell így kinézned, vagy biztos nem teszel érte semmit, mert tuti anotexiás vagy. Nos, gondolom te örömmel vennéd ezt a kesves bókot.

Egy több száz fős szakon nehéz érdemi ösztöndíjat szerezni 4-es 5-el is, dolgozni szerettem volna de nem hívtak sehonnan. Egyébkénk a spórolásra gondoltam, azzal lehet előrébb jutni! Úgy látom a szövegértés igen nagyon nehezen megy itt, de nem baj, majd elmúlik! Azért meg kell próbálni elolvasni mégegyszer, hátha mégis csak sikerül rájönni ki generálta a konfliktust.

2016. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni melyik városban, de semmiképpen sem sok. Albérletet nem számítva, 60-ból épp hogy ki tudok jönni.
2016. szept. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Carragher_x ***** válasza:
73%

"Egyébkénk a spórolásra gondoltam, azzal lehet előrébb jutni!"

Pontosan értettem, hogy mire gondoltál, épp azért írtam, amit.


"Úgy látom a szövegértés igen nagyon nehezen megy itt, de nem baj, majd elmúlik!...stb"

Gondolom itt meg én kezdtem el személyeskedni szted:) Ráadásul pont sikerül oda beszúrnod, amit te nem tudtál értelmezni rendesen:)

A 13-as egyébként semmi bántót nem írt a személyedre vonatkozóan, egyszerűen csak vázolta a helyzetet, hogy ennyi pénzből mennyire siralmasan is lehetne kijönni. Nem téged jellemzett (hogyan jellemezhetne, hisz nem is ismer?), hanem a havi 13 ezer forintból adódó "lehetőségeket".

2016. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!