Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a helyzet ezzel a ped....

Mi a helyzet ezzel a ped. életpályamodellel? Volt az elmúlt hetekben törvénymódosítás, mely a ped 2 -be való átsorolást is érinti?

Figyelt kérdés
Valami zavaros info -t hallottam arról, hogy az öregségi nyugdíjhoz 7 éven belül levők közül csak azokat sorolják át automatikusan (2017 jan. 1 -vel) ped 2 -be, akik újólag jelentkeztek, vagyis még nem kezdték meg a minősítési folyamatot korábban (?)
2016. szept. 9. 07:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenkit automatikusan átsorolnak, aki 7 éven belül van az öregségi nyugdíjhoz.

Aki jelentkezett minősítésre, azoknak törlik a jelentkezést és automatikusan átsorolják őket.


Jelenleg ez a hatályos.

2016. szept. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocs', hogy egy kicsit értetlenkedek, amikor jelentkeztem (2016 április vége felé), akkor úgy mondták, hogy ez egyelőre ígéret, hogy ezeket az automatikus átsorolásokat meg tudják tenni, ahhoz törvényt kell módosítani. A konkrét kérdésem az, hogy (ezek szerint - ill. szerinted)talán mostanában meg is történt ez a törvénymódosítás?

B, problematika: úgy hallottam a rádióban egyik éjjel (talán a Class FM - en /ha jól írtam/) - hogy akik már elkezdték a ped. 2. minősítésüket - pl. már leadták a portfóliójukat, azoknak végig kell csinálniuk, mert, ha abbahagyják, nem lesznek átsorolva, hiába vannak belül a 7 éven. Lécci, ha tudod, világosítsd meg ezt a témát. Előre is köszi!!!

2016. szept. 10. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Magyar közlöny 2016. évi 113. számában olvashatsz erről.


A mi tantestületünkben 2 kollégát érint: egyikőjük beadta minősítésre a jelentkezését, tegnap még biztosan úgy tudta, hogy törlik a jelentkezését és automatikusan átsorolják.

2016. szept. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Valójában én konkrét kérdést tettem fel, arra várnék választ valakitől, de csak általában válaszolnak. Ismétlem a konkrét kérdést : volt-e ez ügyben törvénymódosítás az elmúlt hetekben, mert a ped2 - be való átsorolás a törvénymódosítás által történhet meg (ha úgy fogalmaz az új törvény) - és ígéret szerint 2017 jan 1. - vel lesz az átsorolás. Természetesen az öregségi nyugdíjhoz 7 éven belül levőkről írok.
2016. szept. 14. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!