Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik érettségi újraírása...

Melyik érettségi újraírása lenne célszerűbb?

Figyelt kérdés

Töri 86 %

Magyar 85 %

Német 80 %

Matek 51

Infó 60

Ez nyelvvizsgával együtt 370 pont lenne,de nekem legalább 370-380 kéne.Írjak egy emeltet töriből vagy javítsam ki az infót egy 5-ösre?Sajnos az infótanár nem tanított minket semmire,úgy ültem be érettségizni,hogy azt sem tudtam mi az a Bimp (vagy Pimp?) és az Accest sem használtam soha.Szóval elcsesztem.Na de mekyik lenne érdemesebb?Ha írnék egy emeltet,akkor pontduplázás lenne,de ha lenne 4 darab 5-ösöm,a másik módszerrel mit lehetne elérni?



2016. szept. 10. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen szakra jelentkeznél? Nagyon nem mindegy mik a felvételi tárgyak.
2016. szept. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gondolom info-töri lenne a felvételi tárgya. Tudni kéne a tanulmányi pontszámodat is, de amúgy Te is ki tudod számolni, hogy mennyit javítasz, ha mondjuk a közép info-t megírod 80-ra, vagy ha írsz egy 80-as töri emeltet.
2016. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezt hol lehet megnézni?Amúgy szerintem lehet mund a 3-ból.NKE ÁKK közigazgatás szervező
2016. szept. 11. 11:51
 4/8 anonim ***** válasza:
Felvi.hu egyébként a középszintű érettségiket most nehezíteni fogják.
2016. szept. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Közigazgatás-szervező szak felvételi tárgyai:

belügyi rendészeti ismeretek v. katonai alapismeretek v. magyar nyelv és irodalom v. történelem v. szakmai előkészítő tárgy(=informatikai alapismeretek, közgazdasági alapismeretek).

Azt azonban érdemes tudni, hogy az informatika érettségi és az informatikai alapismeretek érettségi NEM UGYANAZ! Szóval ha neked sima infó érettségid van, az nem jó, így csak a töri és magyar az (jelenleg), amiből számolhatják a pontjaidat.

A magyar emelt szint az lutri, nem ajánlom, így kiesik. Töriből megpróbálhatod az emelt szintet, arra azért nem túl nehéz felkészülni. Nyelvvizsgád milyen nyelvből van, német? Ha igen, akkor angollal hogy állsz?

2016. szept. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még nincs meg,de minél hanarabb le szetetn rakni.Gimiben 4 évig tanultam angolt.Igaz,nem erőltettem meg magam az a angoltanulásba,de elég sok angol zenét,sportműsort nézek angolul,régen WoW-oztam szóval elég sok szó rámragadt.A nyelvtan rosszul megy,de amit mondanak azt elég gyakran megértem.Pl.most néztem a Körök című film előzetesét és kb 80%-ban megértettem,mit beszéltek.Mondatalkotásom viszont tele lenne nyelvtani hibákkal.Meg tudnám csinálni az angolt,de idén nem menne,rá kéne tanulnom és nem hinném,hogy az iskolába jelentkezésig meglenne.Idén februárban akarok jelentkezni.Vagy most OKJ-t tanulok,ami 2 éves.Járjam inkább ki ezt a 2 évet és tegyem le jövőre meg az angolt?
2016. szept. 11. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Elkezdted már az OKJ-t? Szeretnél egyáltalán vele foglalkozni a későbbiekben?

Ha még nem kezdted el, én nem erőltetném, amennyiben az NKE a cél, inkább felkészülnék a nyelvvizsgára valamint az emelt törire, így elég jó esélyekkel indulnál a felvételin. Egyébként nekem a német érettségim 85% lett, és utána készülés nélkül mentem el nyelvvizsgázni, és az is meglett, úgyhogy esetleg azt is megpróbálhatnád, amennyiben még van egy kis kapacitásod rá és az anyagiak is engedik.

2016. szept. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elkezdtem már.Nem rossz,érdekel.Tavaly tul teszetosza voltam,nem tudtam hova akarok menni,azt hittem,hogy úgysem menne nekem az egyetem.Erre apám is rátett egy lapáttal,aki mindig mondogatta,hogy a barátja kitűnő tanuló volt,most meg vért izzad az egyetemen.És eléggé ellenezte ezt a közigazgatás szakot.De már megbántam,hogy nem jelentkeztem.Ha akkor határozotabb lettem volna,enektre jelentkeztem volna és talán fel is vettek volna
2016. szept. 13. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!