Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért undorodok az egész...

Miért undorodok az egész oktatási rendszertől?

Figyelt kérdés
Most lettem 11.-es, eddig minden évben és általános iskolában is 4,5 tanuló voltam mert érdekelt a tanulás, nem csak az motivált hogy "muszáj", de most már egyáltalán nem érdekel és hányingerem van ettől az egésztől hogy folyamatosan mindenkiből csak az árad hogy tanulj vagy éhen halsz, senki leszel. Egyszerűen sírva megyek be iskolába, de nem a tanárok miatt, nem az osztálytársaim miatt, egyszerűen hánynom kell hogy ezt ránk erőltetik, a dolgozatok miatti nyomás, amiket olyan dolgokból írunk amiket mindenkit rohadtul leszr és semmi értelme, nem fogjuk használni soha többet. Aztán jönnek azok hogy "bármikor előfordulhat az életedben hogy kelleni fog", nagy lószrt, soha nem fogom négyzetgyököt eltávolítani a nevezőből. Az egyetlen probléma, hogy két hete kezdődött az iskola máris bezsebeltem 3 egyest, minden tanár ájulás szélén van hogy én hogy írhatok ilyen dolgozatokat, ez nem rám vall, az osztálytársaim lenéznek, de egyszerűen NEM ÉRDEKEL EZ AZ EGÉSZ. Valaki valami ötlet hogy ne bukjak meg?
2016. szept. 17. 23:24
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Légy kemény - ne érdekeljen a dolog, növessz tarajos hajat és alapíts magadnak punk zenekart, akkor nem kell iskolába járnod, max. néha hűvösre tesznek, ha olyat mondassz, ami valakinek az érdekeit sérti.
2016. szept. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
ne lázadj, mert sajnos senkit nem érdekel, és csak neked lesz rosszabb. el kell fogadnod, mert ami van azt kell szeretni. szerintem is undorító sokminden, engem például a mindnnapi tesi, a végzősöknek kötelező 2 FAKT... MI AZ ISTENNEK kéne 2 fakt annak a végzősnek is, akir előrehozott érettségit rakott le 11edikesen?! én pl ilyen vagyok. nevetséges, de semmit sem tehetünk ez ellen.
2016. szept. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de nem értem hová tűnt a motivációm, és miért most kellett eltűnnie
2016. szept. 17. 23:42
 4/9 anonim ***** válasza:
hát azt mi se értjük
2016. szept. 17. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%

Mert rossz ez a rendszer. Cserébe megtanít életművésznek lenni, ha ezt magas szinten űzöd már középiskolában, munkahelyen könnyű dolgod lesz.


A bukás ellen sajnos tanulni lehet csak, legalább elégséges szinten. Beszélj a tanáraiddal, hogy segítsenek ebben neked, ne a flegma énedet mutasd nekik.

2016. szept. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
39%

Sajnos ez van... Szar az egész oktatási rendszer, a fejedbe nyomnak egy csomó olyan dolgot, amire az égvilágon nem lesz semmi szükséged, állandóan terhelnek, nyomás alá helyeznek. Aztán csodálkoznak, hogy miért ilyen elbszott és nyomorult ez a generáció.

Aztán meg jönnek a szokásos szövegek, hogy "utcaseprô leszel", meg "csak a mûveletlen parasztok nem tanulnak, a tananyag az alapmûveltség része". Jah. A mai gimnazisták nagy része nem tud helyesen írni vagy egy csekket befizetni, bezzeg a szájbakùrt genetikáról, a számok teljes négyzetté alakításáról meg a beszívott ókori görög mesékrôl mindent tud... Szánalmas..

Még szerencse, hogy eddig nem tanultam, bele is rokkantam volna. Én végzôs vagyok, idén kezdtem tanulni az érettségi/egyetem miatt, persze eredménye van (jó jegyek), de még mindig nem látom értelmét. Az elôzô években soha egy percet nem tanultam, ahol tudtam csaltam, mérlegeltem, mellébeszéltem, és mindig kihoztam egy 3.7-4.0-ás átlagot. És semmit nem bánok, örülök, hogy nem pazaroltam a sok felesleges fsságra az idômet.

2016. szept. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon megértelek. Én mindig általában (szinte) kitűnő voltam, szóval sosem voltak tanulási gondjaim, kifejezetten szerettem a tanárokat, az osztályt és a sulit is, és pont ahogy te, 11. osztály második félévében tört rám az, ami rád: vasárnaponként zokogni kezdtem a gondolattól, hogy másnap suliba kell menni, akkor is, ha semmilyen számonkérés nem volt kilátásban, gyűlöltem az egészet, a mindennapokat, mindent. Rettenetesen rossz volt a hangulatom, el voltam kenődve és olyan kilátástalannak tűnt minden... Sajnos én nem tudtam "kikeveredni" ebből, csak az érettségi előtti utolsó félév volt már jobb, mert akkor már elérhető közelségbe került a középiskola vége, az érettségi-felvételi lekötött, és változatosságot is jelentett.

Az egyetlen szerencsém az volt, hogy a tanulmányi eredményem nem sínylette meg, a suliban nem is vett észre rajtam senki semmi változást.

Sajnos nem tudok jobbat tanácsolni, minthogy próbáld legalább a jegyeidet megtartani - különben kárba vész minden eddigi munkád.

2016. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Valahogy gondoltam, hogy a sok magolós, stréber pancser le fog pontozni anélkül, hogy reagálna arra, amit írtam. Persze, a piros gombot könnyebb nyomkodni, mint érvelni.
2016. szept. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát bocsi, de a te hozzászólásod minden volt csak érvelés nem, és kb. 1 pillantásból ki lehet belőle deríteni hogy életedbe nem tanultál, szóval ezt fölösleges volt leírnod.

Amúgy pont olyan típusnak tűnsz, aki túl lusta még használható érveket felhozni is, és inkább az oktatási rendszert meg a sok magolós stréber pancsert szidja, minthogy egy kicsit is megerőltesse magát.

2016. szept. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!