Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire normális, ha nem...

Mennyire normális, ha nem várom, hogy befejezzem az egyetemet?

Figyelt kérdés

Imádom az egyetemet, a várost ahol a felőoktatási intézmény van (nem Budapest). Nagyon szeretem a szakot is, a tanárokat. Értelem szerűen szeretnék elelyezkedni a szakmában, de nagyon megszerettem mindent, ami az egyetemmel kapcsolatos. A kolit is, utazást is, vizsgákat is (jó jegyeim vannak, mindig 4,0 felett volt az átlagom).


Phd-n is elgondolkodtam már.


Mennyire van rendjén ez? Más is volt / van így?


22l



2016. szept. 19. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lenne rendjén? Én is szerettem az egyetemet, az egyik szemem sírt, a másik meg nevetett, mikor vége lett. Örülj neki, hogy így éled meg, szerintem ez jó.
2016. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is örülj neki, másoknak kínszenvedés az egyetem. Sokan mondják, hogy az egyetemi évek életünk legszebb periódusa, de mi pl ezt nagyon nem tapasztaljuk. Nagyon szeretem azt, amit csinálok és várom már, hogy dolgozhassak is benne. De nálunk sajnos gyakorlatokon nagyon gyakori a lealázás, sokszor társul rossz élménnyel egy-egy olyan kezelés (fogorvosnak tanulok), amit később mindennap fogunk csinálni, akár többször is... Vizsgák szintén vegyesek, volt már nagyon jó élményem, de ott is aláztak már le a sárga földig. Tényleg irigyellek, hogy neked nem kínszenvedés az egyetem, és így valóban szép emlékként zárul mögötted. Ennek így kéne lennie mindenhol, csak hát sajnos van ellenpélda.... pedig amúgy nekem is jó jegyeim vannak és gyakorlatokon is az ügyesebbek közé tartozom, de ennek ellenére is sokszor úgy beszélnek velünk hallgatókkal (mégcsak nem is orvosok, hanem az asszisztensek), mintha a s*ggükből rántottak volna elő. Ez a része érthető okokból nem fog hiányozni :D
2016. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen rendben van, ha így érzel :)

Ebben az esetben mindenképp tanulj tovább Msc-n, aztán próbáld meg a PhD-t!

2016. szept. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is így éreztem, PhD-ra mentem és most egyetemi oktató vagyok. Jól érzem magam ebben. Szeretek kutatni, oktatni és tanulni is.
2016. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!