Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jobb a későbbi iskolakezdés?

Jobb a későbbi iskolakezdés?

Figyelt kérdés

Jobb lenne, ha fél 8 helyett 9-kor kezdődne az első óra?

A skandináv országokban és Franciaországban is így kezdődik és ott működik. Persze később is végeznek a diákok, 3-fél 4 körül ( mondjuk nekik hosszabb az ebéd szünet és kevesebb az óra, nincs olyan töltelék tantárgy mint média, filozófia, 5 tesi, 12. osztályban ének, stb ).

Milyen érvek szólnak a későbbi kezdés ellen és mellett?


2016. szept. 21. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Főleg tinédzser korban természetes, hogy nem tudnak korán elaludni a fiatalok. Ez egyszerű biológia. Sokáig vannak fenn, gyakran éjfélig, vagy utána is. Képtelenek 7kor úgy kelni, és 8ra beérni, hogy ne legyenek fáradtak. Egy későbbi kezdés jobb esélyeket ad arra, hogy valóban ébren legyenek és figyelni tudjanak az első órán. Máshol felismerték ezt. Csak mi szivatjuk a gyerekeket, mert mindenről szól az oktatás, csak a gyerekről nem.
2016. szept. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, jobb lenne.
2016. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jobb lenne, de csak akkor, ha az iskola olyan hely lenne, ahol nem "baj", ha egész nap ott van a tanuló - kellemes hely lenne, olyan, ahol nem csak tanulni lehet, hanem kikapcsolódni, pihenni is (és utána folytatni a tanulást). De én nemigen hallottam ilyenről itthon, sajnos.

Én ezért kifejezetten szerettem 7.30-kor kezdeni, mert min. 15 perces szünetekkel, 8 óra után is végeztem 3-kor, ami után még ott volt majdnem az egész délután, amit kedvem szerint tölthettem el. Ha benn kellett volna maradni 4-ig, amikor télen jóformán már sötétedik is, és sötétben mentem volna be a suliba és sötétben is léptem volna ki a suli kapuján, azt én sokkal nehezebben éltem volna meg.

De összességében változtatni kellene nagyon sok mindenen az iskolarendszerben, önmagában a kezdési időpont eltolása szerintem nem sokat számítana.

2016. szept. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!