Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológiából szerintetek egy...

Biológiából szerintetek egy év alatt fel lehet készülni megfelelően emelt szintű érettségire, a nulláról indulva?

Figyelt kérdés

Na, jó nem teljesen a nulláról. A lényeg annyi, hogy Erdédlyből származom és itt a biológiát más tanterv alapján tanuljuk. Az elmúlt években például kizárólag anatómiát tanultunk, viszont Magyarországon a érettségihez nem csak dez szükségeltetik ahogy láttam. Ezért a kérdés, hogy szerintetek lehetség-e felkészülni kevesebb, mint egy év alatt emelt szintű érettségire biológiából?


Továbbá tudndátok könyveket ajánlani? Sok helyen láttam, hogy a Mozaikos könyvek jók, de nem pontosn tudom, hogy melyik az a bizonyos Mozaikos könyv...:( [link]

<--ezeket kaptam a neten -->

[link]



2016. szept. 26. 17:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fel lehet.

Azok a könyvek, amiket belinkeltél, jók (csak van még egy harmadik kötet is). De mivel ezekben több van, mint ami az érettségire kell, vegyél elő egy követelményrendszert és az alapján haladj, így látod, hogy melyek a "felesleges" részek - mondjuk egyszeri átolvasást megérnek azok a részek is.

Ajánlom a Nagy Etele-féle jegyzetet (letölthető). Ahhoz kevés, hogy csak abból tanulj, és a követelményrendszer most változik is valamelyest, de a túlnyomó többség azonos, ismétlésre is tökéletes, meg látod, hogy a követelményrendszer egyes pontjainál kb. mire gondolhattak.

2016. szept. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A "gálbélás" könyveket én is ajánlom. Az első a 10. osztályos. A követelményrendszert mindképp nézd meg - letölthető az OH honlapjáról (oh.gov.hu). Egyrészt, mert tényleg változik 2017 januártól, másrészt mert a Gálban sincsen benne minden (sajnos).

Egy év alatti felkészülés: elsősorban attól függ, hogy mennyit tudsz beletenni - időben energiában, koncentrációban. (Mert nem mindegy, hogy naponta 3 órát melegíted a széket, vagy 1,5 órát intenzíven (és értelmesen) tanulsz.

készíts ütemtervet, oszd be naponta az idődet (aztán tartsd be)!

Fontos a tesztek rendszeres megoldása - kezdetben valamelyik tesztgyűjteményből, később érdemes a régebbi érettségiket megírni (ezt már a vége felé inkább, különben a felét nem fogod tudni kitölteni/megválaszolni, mert még nem tanultad). Gyakorold az esszéket. Ha 8-10 db-ot megírsz, meg fog látszani az eredmény!

Sok sikert!

2016. szept. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiegészítés az előzőhöz: régi érettségiket is találsz az OH honlapján.
2016. szept. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!