Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Visszalehet adni az érettségi...

Visszalehet adni az érettségi bizonyítványomat, le lehet mondani róla?

Figyelt kérdés
Mivel megszerzett érettségi bizonyítványommal kapcsolatosan folyamatos hátrányos megkülönböztetések érnek, ezért fontos lenne, hogy milyen módon tudok a megszerzett végzettségről és a bizonyítványomról lemondani.

2016. szept. 27. 02:16
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam, és már nem tudtam javítani: "Vissza lehet"? :)
2016. szept. 27. 02:20
 2/20 anonim ***** válasza:
Ezt reszletesebben kell kifejtened ahhoz, hogy barmilyen ertelmes valaszt tudjunk adni.
2016. szept. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. szept. 27. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem. De senkinek nem kell tudnia róla, hogy van érettsgéid. Mondd azt, hogy nincs..
2016. szept. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
36%
Hol élsz, hogy hátrányosan megkülönböztetnek az érettségi miatt? Valami keleti kisfaluban? Költözz el minél előbb, nagyvárosokban érettségi nélkül nem sokat érsz. Egyébként meg annyit mondasz, hogy nincs érettségid és hagyjanak ezzel békén téged.
2016. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem is tudtam, hogy kötelezően a homlokodra kell tetováltatnod a végzettségeidet. Mivel ezek szerint nem Magyarországon élsz, nem tudom, hogy vissza lehet-e adni az érettségidet - Magyarországon biztosan nem.
2016. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
55%
Miért akarnád visszaadni?! Energiát, időt fektettél bele, nem is keveset! Megérdemled! Gondolkozz el, annak idején miért akartál érettségit szerezni! véleményem szerint, nem az érettségidtől kellene megszabadulni, hanem attól az ismeretségi körtől, kik részéről a hátrányos megkülönböztetés ér!
2016. szept. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
én meg évvekel ezelött buktam erettsegin es olyan rossz hogy nincs meg, azon gondolkodom lehet ujraerettsegizem ugy szeretnem ha meglenne, örulj hogy neked mar van, visszaadni egyebkent nem lehet, de miert is akarnal ilyet tenni? meg mindig nem vilagos, ahol elsz ott tulkepzettnek szamitasz esetleg? eskuszom nem ertem
2016. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Azért az engem is érdekelne, hol és hogyan ér téged folyamatosan hátrányos megkülönböztetés emiatt.
2016. szept. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nagyon sok szociális juttatásra akkor jogosult az igénylő, ha hátrányos (HH)-, vagy halmozottan hátrányos(HHH) helyzetet tud igazolni. Ehhez 3 feltételből az első esetben egynek, a második esetben kettőnek kell fennállnia az alábbiakból:

-álláskeresőként történő nyilvántartásba vétel

-rossz lakhatási körülmények

-max. alapfokú végzettség


Ezzel még nem is lenne probléma, mert -szerencsére?- segélyre nem vagyunk rászorulva, ám a legtöbb pályázathoz szintén a HH vagy a HHH feltételt írják elő.


Ez most lett kiemelten fontos, mikor a gyerekem egyetemre jelentkezett, és nem kapott +40 pontot azért, mert nem tudtunk HH-t igazolni, ezzel hiába volt 400 feletti pontja, elúszott az állami finanszírozása a félévenként 340.000 ft-ba kerülő képzésnek.


Most találtam egy pályázatot, amely finanszírozná a képzési költséget, és amelynek minden feltételét teljesíteni tudnánk, kivéve -minő véletlen- a HH-t/HHH-t.


Munkám van (cégvezető vagyok, tehát senki nem kéri tőlem az iskolai végzettségem), szép házban lakunk, teát csak a végzettség jöhet szóba a HH igazolásánál.


Egyébként a KIR rendszerben bármely hatóság 1 perc alatt tudja ellenőrizni, hogy van-e érettségije valakinek.

2016. szept. 29. 02:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!