Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 3 év után átmenni az orvosira?

3 év után átmenni az orvosira?

Figyelt kérdés
Két fél évet jarok/tam a gyogyszereszetire igy ez a harmadik evem az erettsegi utan. Nagyon faj a szivem az orvosi miatt. Atmennek oda de csomo problemaba utkozok. Mit tegyek?
2016. okt. 1. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Nos ha jól tudom, akkor komoly Önköltség terhel téged, mert ott kb 1 milla egy év és ha most csak úgy lelécelsz, akkor 2,5 millának a felét kell bepengetned, ami nem kis pénz, átmehetsz orvosira, de azzal azt kockáztatod, hogy ha nem sikerül időben végezned vagy otthagyod, akkor azt is vissza kell fizetned meg a gyógyszerész féléveidet is, ami milliós összeg lehet, szóval nehéz okosat mondani, szerintem ezt vidd végig ha jól megy, ha meg nem akkor szállj ki addig, amíg nem gyűlik rád még több!
2016. okt. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell átlátnod. Az orvosi nagyon nehéz (bár a gyógyszerészeti sem különb), így szerintem csak akkor menj, ha 100%-ban biztos vagy, hogy végig tudod csinálni. Szobatársam orvosira járt, és nagyon megszenvedett vele, azt mondta, hogy a vizsgán már azért is megbuktatták, mert tíz másodpercen belül nem vágta rá az egyik latin nevet. Jó, lehet ő is túlzott, de láttam rajta, hogy ide az már kevés, ha valaki okos. Nagyon szorgalmasnak kell lenni, hogy igenis naphosszakat ott ülj a könyv felett, és addig magold míg nem megy. Valamint az is elég rossz, hogy a tandíjat vissza kell fizetni ha otthagyja a sulit, és itt már milliókról van szó. Na nem elvenni akarom a kedved, csak tényleg gondold végig magadban, hogy biztos ezt akarod? Biztos vagy magadban, hogy végig tudod csinálni azt a hat évet? Egyébként én is most váltottam sulit (igaz közöm sincs egyik szakhoz sem), de én például nem bántam meg, pedig én is sokáig agyaltam a váltáson, hisz az sem jó, ha olyan szakra járunk, amit nem szeretünk.:)
2016. okt. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van annyi pénzed - mert ugye már elhasználtál legalább

négy (támogatott) félévet, az orvosi meg hat éves, tehát

egy-két évre magadnak kéne kifizetni a tandíjat

2016. okt. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"Két fél évet jarok/tam a gyogyszereszetire igy ez a harmadik evem az erettsegi utan." - Bocs, de ezt így nem egészen értem.

Azt írod ugye, hogy két félévet jártál, és ez a harmadik éved. Akkor most hol is tartasz? És hány félévet használtál már fel?

Az orvosin 14 félévet támogatnak és 12 féléves a képzés, tehát, ha már több, mint 2 félévet elhasználtál, akkor a végén fizetned kell.


Az is írod, hogy "csomó problémába ütközöl", de semmit nem írsz ezekről, így nehéz beleképzelni magam a te konkrét helyzetedbe.


Általánosságban csak annyit mondhatok, azt csináld, amit igazán szeretnél. Ha az anyagiakat tudod vállalni, az ne tartson vissza, hogy elmúlt 3 év, az önmagában semmit nem jelent.

2016. okt. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!