Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kémia! Honnan tudom eldönteni...

Kémia! Honnan tudom eldönteni egy vegyületről, hogy milyen a pH-ja?

Figyelt kérdés

Van 13 vegyületem, ezeknek kell a pH-ját, vízben való oldhatóságát, HCl-dal és NaO-dal való reakcióját értelmezni és tudni, de sajnos nem értem. Tud valaki segíteni?

Ez a 13 vegyület:

KCl

NH4Cl

NH4NO3

NH4HCO3

NaHCO3

Na2CO3

FeSO4

Ca(H2PO4)2

Ca3(PO4)2

CaHPO4

CaSO4

CuSO4

CaCO3

Előre is köszönöm a segítséget!



2016. okt. 7. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha valakinek nincsenek kémiai alapismeretei, akkor nyilván nem tudja eldönteni. Ha azonban ez a feladat, akkor valaminek mégis kellene lenni vagy pedig vissza kellene bukni 1-2 osztállyal. A felsoroltak ugyebár só típusú vegyületek, ahol egy valamilyen fémion és egy savmaradék ion kapcsolódik. Attól függően, hogy a periódusos rendszerben hol helyezkedik el a fémion, lehet alkáli fém, alkáli földfém stb. és a belőle képződő bázis (lúg) ehet erős vagy gyenge. Lényegében hasonló igaz az anionokat szolgáltat savakra is. Ezek alapján vannak erős bázis és erős lúg sói pl. KCl és gyenge bázis gyenge savval képzett sója, pl. CuCO3. A többit keresd ki a google-ból.
2016. okt. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

-hát ha csak ennyi akkor kikeresed oszt megtanulod

-pH a H+ ion koncentráció tizes alapú logaritmusa * -1, ezek a vegyületek egyébként egészen triviálisak

-gyenge savak és erős bázisok sói lúgos kémhatásúak fordítva meg lúgosak

-A Ca sói jellemzően rosszul oldódnak vízben.


(remélem nem egyetemre kell)

2016. okt. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!