Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségivel és nyelvvizsgázás...

Érettségivel és nyelvvizsgázással kapcsolatban válaszolnátok pár kérdésemre? Többi lenn :

Figyelt kérdés

a kérdéseim a következők lennének: (érettséi)

-Ha végzek az érettségivel és mondjuk 1 év múlva olyan egyetemre szeretnék menni amihez emelt érettségi/k kellenek akkor mi a teendő? (amik persze nincsenek meg)


Kérdésem a nyelvvizsgázásról: (középfokú)

-Lehetséges középiskolában 4 év alatt 2 nyelvvizsgát szerezni úgy hogy az egyik nyelvet 8 évig tanultam, de nem szeretem és annak ellenére hogy 5-ös voltam nem is érzem túl jónak, sőt egyáltalán nem, a másikat pedig még nem is tanultam? az előbbi a német nyelv, amit nem tanultam pedig az angol!

tényleg nagyon nehéz egy nyelvvizsga? szóval a 2 nyelvvizsga egy 4 fölötti tanulónak elvégezhető?


köszi ha valaki értelmes választ ad, megköszönöm ha valaki tud segíteni


2016. okt. 14. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Újrajelentkezel emelt érettségire.

A tapasztalat az, hogy csak iskolai oktatással esélytelen nyelvvizsgát csinálni, minimum kemény otthoni tanulás kell hozzá, de egy különtanár se árt.

2016. okt. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és különtanárt hogy lehet "igényelni"? :D :D :D
2016. okt. 14. 20:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk keresel egy hirdetés alapján...
2016. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítséget :)

még várok válaszolókat akik esetleg bővebben kifejtik a többi kérdésemet ;)

2016. okt. 14. 20:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!


1. Újrajelentkezel érettségire, kimondottan azokból a tárgyakból amiket meg kell csinálnod.


2. Lehetséges persze, de azzal nem ha csak annyit tanulsz, hogy bejársz az órára és megcsinálod a házit. (kivéve ha szuper a tanár). Az, hogy nehéz-e így nem lehet megmondani, mivel nem egy fajta nyelvvizsga létezik. Keresned kéne mintafeladatokat és megnézni, hogy neked mi a megfelelő, mi az amiben jó vagy. Arra, hogy iskolán kívül milyen módszerrel tanulod rajtad áll, választhatsz magántanárt (pl. neten keresel, vagy ismerős ajánl), vagy keresel egy nyelviskolát. Vagy a harmadik esetben autodidakta módon készülsz fel. Annak a kérdésnek nincs sok értelme, hogy hányas jegyed van, az a lényeg, hogy milyen a nyelvérzéked és/vagy mennyire vagy szorgalmas.

2016. okt. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, még amúgy van kb 4 évem addig de szeretnék tisztában lenni a dolgokkal. német tagozatra megyek és olyan helyre ahol elvileg a tanárok profik.. majd meglátjuk
2016. okt. 14. 21:36
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Már előttem is mondták, de lehet szintemelőzni később, én is azt fogom csinálni idén:) Mondjuk én felkészülők magamtól mert faktos voltam, szóval vannak jegyzeteim, tudom mi kell majd. Amúgy azért érdemes már 10.ben kitalálni hogy kb milyen irányba akarsz majd továbbmenni és ez alapján faktot választani, aztán meg emeltezni azokból a tárgyakból amik a kiszemelt egyetemhez kellenek. Szóval a később érettségizésre nem kéne építeni mert a legtöbb helyzetben nehezebb azért. De ha úgy alakul akkor az se a világ vége:D


2. Lehetséges, de azért nem biztos hogy az öledbe fog hullani, lehet dolgoznod kell érte azért. Az meg hogy milyen jegyed van az adott tárgyból nem feltétlenül mutatja a tudásodat, szóval az hogy 4-es 5-ös tanuló valaki nem jelenti azt hogy a nyelvvizsgát kirázza a kisujjából. Amúgy lehet speciálisan a nyelvvizsga feladattípusaira készülni, begyakorolni a dolgokat és jól teljesíteni gyengébb nyelvtudással is. Amúgy nekem voltak olyan osztálytársaim akiknek két nyelvből lett c1-es nyelvvizsgája a gimis évek alatt, olyan is akinek egy b2 egy c1 vagy két b2, nekem egy c1 van pl, az felvételi pluszpontoknál majdnem ugyanaz mint két b2. Az meg a másik hogy az nem jelent olyan sokat hogy hány éve tanulsz egy nyelvet, belém 8 éven keresztül próbálták az angolt verni, aztán egy év alatt magamra szedtem videónézésből meg videojátékozásból b2es szintre. Szóval nem az évektől függ:) A németet meg lehet megkedveled az új tanárral, ki tudja. Az angol meg a csapból is folyik és német után elméletileg könnyebb is tanulni, szóval hajrá:)

2016. okt. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, az angol érdekel is, és ha normális tanárt kapok akkor tuti szeretni fogom. Az érdekelne még hogy iskolán belül van olyan lehetőség hogy nyelvvizsgázás, mármint ez az iskolán keresztül folyik vagy nekem kell utánamennem? Németből ha nem tetszik elég az alap, de egyből szeretnék közepet, köszönöm mégegyszer
2016. okt. 15. 07:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Iskolán keresztül csak úgy lesz nyelvvizsgád, ha emelt érettségit teszel a nyelvből és 60% felett lesz.

Egyébként meg igen neked kell jelentkezni az adott nyelvvizsgára, befizetned rá a pénzt és elmenni az adott időpontban.

2016. okt. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általában igen, neked kell külön utánamenni, de a mi sulinkban a németeseknek volt lehetőségük ingyen dsd vizsgát tenni a sulin keresztül. De ez nem általános dolog. Az alap nyelvvizsgának meg nem sok értelme van szerintem, de ha van pénz rá és úgy érzed esélytelen hogy meglegyen a b2 akkor jobb mint a semmi.
2016. okt. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!