Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett dolgozók,...

Egyetem mellett dolgozók, válaszolnátok? (Lent. )

Figyelt kérdés

Azokhoz szólna a kérdésem, akik végeztek egyetem mellett valamilyen diákmunkát (képesítés nélkül is működő dolgokra gondolok, mint pl. szórólapozás vagy árufeltöltés). Milyen könnyen találtatok munkát, mennyit dolgoztatok és mennyit kerestetek havonta? Egy nagyobb célom megvalósításához kellene a pénz, szeptembertől szeretnék dolgozni, de még sosem volt munkám, szóval eléggé informálatlan vagyok.

Ja, és általában kb. csak fél napot vagyok suliban, szóval elég sok időm van.


2015. júl. 17. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen szakon vagy? Én nehéz szakon tanulok, ahol hiába van minden félévben 1 szabad hétköznapom, elég sokat kell az órákra járáson kívül készülni, tanulni szorgalmi időszakban is. Így nálam elég fontos volt, hogy olyan melót találjak, ami rugalmas, és megengedhetem magamnak, hogy pl. a vizsgaidőszakban nagyon ritkán menjek, amikor jobban ráérek, akkor viszont gyakrabban; emellett viszont hosszútávú és rendszeres munka legyen. A legtöbb diákmunka vagy alkalmi, vagy elvárás, hogy heti 30-40 órát dolgozz.

Én nem diákszövetkezeten keresztül találtam a munkát, hanem konkrétan a munkáltató maga hirdette meg, de ők is szövetkezeten keresztül csinálják, szóval náluk jelentkeztem, de azóta a diákszövetkezet foglalkoztat, be kellett regisztrálnom hozzájuk munkakezdés előtt. Az órabér nem túl magas, de nincsenek nagy elvárásaim, nem vagyok telhetetlen, ez is jobb, mint a semmi. Főleg képesítés nélkül. Így havonta 15-40 ezer forint között keresek, attól függően, mennyit tudok menni.


Ha nagy igényeid vannak, akkor nehéz lesz melót találni, meg persze attól is függ, melyik városról van szó. Budapesten nem nehéz munkát szerezni, rengeteg diákszövetkezet van, nézz körbe már most a honlapjaikon, regisztrálj hozzájuk, ismerkedj a lehetőségekkel, kínálattal :)

2015. júl. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy pár szakon képesítés nélkül is lehet a saját szakterületeden dolgozni,amíg dolgozol.
2015. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazából minden szakon lehet a saját szakmádban dolgozni, csak nem mindenhol fizetnek érte. Szociológia, (jog), magyar, történelem, média meg ilyenek. Aki mondjuk tud rajzolni (műszaki rajzokat :) ), az hamar talál munkát a szakmájában. Vagy aki egészségügyit visz az mentőzhet vagy ápolhat. (ami nem feltétlenül rosszabb, mint az átlagos diákbér)


Ha egyébként a fenti büfészakok egyikét végzed majd, akkor nagyon ajánlom, hogy szakmán belül nagyon nézegesd, hogy hova is tudsz majd elmenni dolgozni, mert baromi sokan koppannak, hogy csak közmunkásnak kellenek, 7 "igen tartalmas" félév után...


Elsőnek amúgy üzenem, hogy aki év közben tanul annak pihenés a vizsgaidőszak, aki meg mindkettőben tanul annak lesz ösztöndíja és nem kell melóznia :).

2015. júl. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

" Szociológia, (jog), magyar, történelem, média meg ilyenek"


Igazából ezek azok a szakok amikkel majd a későbbiekben se lehet valami fényesen keresni és az elhelyezkedhetőség se a legjobb.

Tehát gyakorlatilag már ilyenkor is kijön ami a későbbiekben mégjobban. Bizonyos szakokkal könnyű munkát találni és jól is fizetnek, másokkal meg nemigazán.

2015. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!