Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek képes lennék erre...

Szerintetek képes lennék erre szülői támogatás nélkül?

Figyelt kérdés
Nos. Kezdem azzal hogy most vagyok 10.-es gimis és később HA sikerülne szeretnék Pestre menni az Állatorvosira. Na most ez eleve nem biztos hogy sikerül, de szerintem van rá esély. Anyukám meg retteg ettől mert tudja hogy nem fog tudni támogatni, mert nem állunk jól anyagilag, és a szüleim rossz egészsége miatt nem is fix hogy mindketten fognak dolgozni később. Azt mondja nem fogja tudni nekem fizetni. Az egyetemre ha mennék akkor biztos hogy csak államilag támogatottra, fizetőst amúgy is lehetetlen (mivel 500 ezer egy félév, még a jómódú családoknak is sok) szóval én azt mondtam hogy majd dolgozok egyetem mellett hogy el tudjam tartani magam. Ő szerinte ez lehetetlen. Szóval szerinte nem tanulhatok tovább, mert rosszul állunk anyagilag. Szerintem képes lennék dolgozni suli mellett annyit hogy megéljek. Vannak akik így csinálják vagy támogatás nélkül lehetetlen? Sikerülhetne ha felvennének majd?
2016. nov. 13. 15:32
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja és a támadások elkerülése érdekében: Nem is mondtam hogy elvárom a támogatást, én azon vagyok hogy majd eltartom magamat, szóval nem haragszom édesanyámra. A véleményetek érdekelne hogy van e esélyem.
2016. nov. 13. 15:33
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem lehetetlen, de nagyon húzós lesz, ha belevágsz. Az első félévre próbálj meg (nyári diákmelóból pl.) minél többet félretenni. Kolit jó eséllyel kapsz majd, nézd meg jó előre, milyen szoctámra számíthatsz, milyen papírokat kell beadni hozzá. Pesten lehet jó diákmelókat találni, de az állatorvosi nem könnyű, jól kell beosztani az idődet. Ha esetleg konyítasz a programozáshoz, esetleg felsőfokon tudsz valamilyen nyelvet, még könnyebb dolgod van.

Legvégső esetben vehetsz fel diákhitelt is, vagy passziválsz egy félévet, és csak dolgozol, hogy legyen tartalékod.

2016. nov. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!