Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen számológépet vegyek?...

Milyen számológépet vegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Mérnök szeretnék lenni, most 12.-es vagyok. Van egy Casio fx-220 PLUS-om, ami egész jó, lehet vele számolni meg minden, de nem elég. Mivel ilyen irányban akarok továbbtanulni, nem árt ha van egy olyan számológépem, ami egyetemi tanulmányokhoz is elegendő tudással rendelkezik.

Szóval, a mostani számológépem tud faktoriálist és "valami alatt a valami"-t számolni (ami valszámhoz kell, nem tudom hogy hívják, de "nCr" a számológépen). És persze minden mást, pl szögfüggvények, pi pontos értéke, stb.

Viszont, egy olyat szeretnék, ami egy szinttel profibb. Osztálytársamnál már láttam, de olyat szeretnék, amibe be lehet írni törtet (akár emeletest is), az eredmény pontos értékét is ki tudja adni (tehát pl 3xgyök10), gyöktelenítve a nevezőt, és akár 2-od, meg 3-ad fokú egyenleteket is meg tud oldani (ez nem tudom mennyire fontos, csak egyszerüsít).

Egyszóval ezek alapján ha tudtok ajánlani egy Műszaki Egyetemhez is alkalmas, érettségin legálisan használható, ilyen paraméterekkel rendelkező tudományos számológépet, ami minden ilyen, és a még szeri tetek hasznos tulajdonságokkal rendelkezik, azt nagyon megköszönöm. :)



2016. nov. 15. 07:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat az elgépelésekért. Fáradt vagyok.
2016. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kicsit elment a kérdés egy másik irányba, de nem baj, ez is érdekel. Van nagypapámnak egy lakása a Fő utcában, ami elég király hely, mert közel van az egyetemhez, és szerintem nem is kell majd annyit fizetnem érte. Koliba nem akarok ilyen adottságok mellett menni, de nem ódzkodom tőle, mert hallottam jókat is. :) Visszatérve a számológépre, nem tudom hogy van, de én nem nagyon hiszem el, hogy egész egyetem alatt nem fog kelleni számológép...

2016. nov. 19. 20:44
 13/17 anonim ***** válasza:

Kell, de ami van az elég rá.


Ritka lesz, mikor konkrét számadatok lesznek a végeredmények.

2016. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem értem. Odáig oké hogy nem lesznek konkrét eredmények, meg minden, de akkor minek egy olyan gép? Az mivel tud többet? Tényleg szükség lesz rá?
2016. nov. 20. 19:26
 15/17 dq ***** válasza:

A "szükség"-et a saját idődben mérd. Otthon, amikor csinálod (és bizony lesznek számok), akkor tud segíteni. Le is írtad:


"Viszont, egy olyat szeretnék, ami egy szinttel profibb. Osztálytársamnál már láttam, de olyat szeretnék, amibe be lehet írni törtet (akár emeletest is), az eredmény pontos értékét is ki tudja adni (tehát pl 3xgyök10), gyöktelenítve a nevezőt, és akár 2-od, meg 3-ad fokú egyenleteket is meg tud oldani (ez nem tudom mennyire fontos, csak egyszerüsít)."


Valószínűleg gyakran megspórol pár másodperceket, jobban a kezed alá dolgozik, kevesebb idegeskedést okoz.


Ha van rá keret, mindenképpen megéri az, amelyik törtet is ki tud rajzolni, a tied helyett. Ha a húgod megkapja a tiedet, akkor tkp csak a különbözetet kell számolni ahhoz képest, amit neki vennétek. Az meg sok évre elosztva nem sok.

2016. nov. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
CASIO fx-570ES Plus bőven elég
2016. nov. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Még átgondolom, és majd meglátjuk. :)
2016. nov. 21. 07:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!