Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ott akarom hagyni az egyetemet...

Ott akarom hagyni az egyetemet, vagy küzdjek tovább?

Figyelt kérdés

A sztori röviden a következő, szeptemberben elkezdtem a programtervező informatika alapszakra, igazából ami megy nekem az pont a matek és ami a legfontosabb része lenne az egésznek, amiben dolgoznék is majd nyilván az informatika része egyáltalán nem megy. És a sorozatos rossz eredmények belőle illetve tényleg a tudat,hogy nem megy annyira letört,hogy szeretném otthagyni az egyetemet.


Azonban a szüleim ezt nem engedik, de egyszerűen nem értik meg,hogy semmi értelme annak,hogy szenvedek az egyetemen, mert ha valahogy el is végzem rossz programozót sehova nem akarnak felvenni, mert tényleg egyáltalán nem megy nekem, és már sajnos a motivációt sem látom benne.. De egyszerűen nem, totál hülye vagyok hozzá de egyszerűen nem engedik a szüleim,hogy kiiratkozzak, vagy szakot váltsak, mert nem értik meg,hogy nekem ez nem megy.


Ötletek,hogy mi tévő legyek?


2016. nov. 17. 22:02
 1/4 anonim ***** válasza:
állj elő egy jó alternatívával. Ha meg tudod őket győzni arról hogy azzal is boldogulni fogsz akkor szerintem bele mennek.
2016. nov. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Miért nem váltasz mondjuk matematikusira, esetleg villamosmérnökire?
2016. nov. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
És eljött a pont, amikor fel kell nőni az élethez. Meghozni egy nagy döntést és meglépni. Szülői engedélyre nincs szükséged. Keresd meg, ami neked való és arra menj! Ők pedig majd megemésztik a döntésed. Ez a Te életed. A te döntésed és a felelősség is a tiéd.
2016. nov. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előzőnek igaza van maximálisan. Én 2 év után váltottam szakot egyetemen belül, és nagyon jó döntést volt. Sok tárgyat elfogadtattam,így még a mellett,hogy jobban szerettem az új szakot, még kevesebb tárgyam is volt (mérnöki képzésről váltottam egy másik mérnökire). Otthon meg nem szóltam róla... igazából az elején rossz volt, meg én is kicsit szégyelltem magam, hogy úgymond feladtam, de miután javultak az eredmények, a kedvem is jobb lett, rendeződtek a dolgok. A családom nem tudta, de mivel egyik se ért ehhez a szakterülethez fogalmuk se volt, hogy milyen tárgyakat tanultam, miből milyen jegy számított jónak stb. A végzés fele aztán kiderült, persze morcoskodtak, de ész érvet nem tudtak felhozni az ellen, hogy miért lett volna jobb a korábbi szakon maradni... Tényleg felnőtt vagy, tedd azt amit jónak látsz, nagykorúként nem kell egy kérvényhez se szülői engedély, ők az egyetemen nem kérdezősködhetnek rólad, tehát csak rajtad áll a dolog.
2016. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!