Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyedul hogy kezdjek bele a...

Egyedul hogy kezdjek bele a matek emelt szintu tanulasaba?

Figyelt kérdés
Jovore erettsegizek es tovabb szeretnek tanulni. Egyedul hogyan tanuljam a matekot emelten? A faktos tempot nem birtam. A youtubeot nezegetem meg van egy-ket konyvem

2016. nov. 23. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden amit csak találsz az jó. Gyakorolj rengeteg feladatot, hogy szerezz rutint, ez a fő kulcsa a mateknak. Csinálj sok középszintűt is azok is fejlesztik a gondolkodásmódodat és közben nyomjad az emelteket is. Az előző évek érettségijei is kitűnő gyakorlási lehetőségek.
2016. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszi. 2 ev eleg lesz ra?
2016. nov. 23. 12:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha tisztességgel csinálod bőven. De a tisztesség alatt úgy értem hogy minden nap foglalkozni kellene vele 1-2 órákat.
2016. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Meg kell nézni, mik az aktuális érettségi elvárások. Én konkrétan már nem tudok nyilatkozni, mivel elég régen érettségiztem.


Viszont jótanácsként a következőket tudom ajánlani:


1. Nézd át mik az elvárások. Korábbi érettségi feladatsorok, tételek áttanulmányozása hasznos.


2. Gyűjts szakirodalmat a felkészüléshez. Ehhez tudom javasolni az Obádovics féle könyveket, valamint a Bólyai könyvsorozatot. Ezek egész biztosan megtalálhatók a középiskolai könyvtáratokban.


3. Úgy tudom, most már léteznek tipikusan olyan könyvek is, amelyek az emelt matekra készítenek fel. Konkrét címet, szerzőt nem tudok, mert régen ez másképp ment.

Viszont ha a tanárod megkérdezed, ő biztosan javasolni tud majd ilyen irodalma(ka)t.


4. Jó ha van valaki, akitől tudsz segítséget kérni, ha valamit nem értesz tisztán és eligazít. Szerintem megfelelő szaktanár biztosan akad az iskoládban, akit jobban ismersz és segítőkész, jól magyaráz, vagy akár ismerős, rokon, aki járatos az adott témában.


Konkrét kérdéseket egy-egy példa kapcsán ide is kiírhatsz.


Mi amúgy még nagyon sokat használtuk a szakközépiskolai, vagy gimnáziumi érettségi összefoglaló példatárat.

Haszonnal forgathatod ezeket is.


Persze az idők változtak azóta, manapság már elektronikusan is elérhetők segédanyagok, ezeknek érdemes utánajárnod.

2016. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

youtuben rengeteg jó anyag van példafeladatokkal

pl edubase.hu

2016. nov. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!