Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek bele az MSSQL...

Hogyan kezdjek bele az MSSQL 2008 tanulásába?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy adott egy céges hálózat, ahol van egy windows 2008 r2 SQL szerver és a céges adatbázisokhoz kéne nekem lekérdezéseket írni, adott esetben pl. tömegesen árakat módosítani...

Na most, magát az SQL nyelvet 1-2 könyvből elsajátítom egy idő után.

De a kérdésem, az hogy azokat a lekérdezéseket hova kell írnom? Vagy tudok ajánlani valami magyar forrást, ahol jól elmagyarázzák az egész működését az alapoktól?



2014. márc. 13. 07:29
 1/4 Tengor ***** válasza:

Hűha, biztos, hogy te vagy a megfelelő ember erre a munkára?

Én ezzel kezdeném: [link]

Vannak eltérések, de az alapok és a logika ugyan az.

2014. márc. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát igyekszem alkalmassá válni. :)


Amúgy addig ha van egy pár darab teszt táblám, és ezen szeretnék lekérdezéseket gyakorolni, akkor abba hogyan kezdjek bele?

2014. márc. 13. 07:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel az egy szerver, tehát szükséged van egy frontendre. Milyen felületen érik el a felhasználók az adatbázist? Eddig hogy kerültek bele az árak?
2014. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
SSMS-t keresed szerintem: [link]
2014. márc. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!