Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » FŐISKOLÁSOK/EGYETEMISTÁKhoz...

FŐISKOLÁSOK/EGYETEMISTÁKhoz szólna elsősorban a kérdés, hogyan készültök fel a VIZSGAIDŐSZAKra?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szóval több mint 10 vizsgám lesz és már 2 hete elkezdtem a könyvek olvasgatását, de egyszerűen nem jutok egyről a kettőre. Mit tegyek? Nem fog az agyam és kedvem sincsen leülni tanulni. Sajnos attól félek, hogy a vizsgáim java része megint nem sikerül. Ti hogyan tanultok?

Vannak olyanok, akik sportolnak, modellkednek, dolgoznak, egyszerre két szakra járnak, vagy mit tudom én még mennyi mindent csinálnak iskola, tanulás mellett és így is meg van nekik a vizsgájuk. Mit csinálok rosszul? Tudnátok segíteni? mert szeretném befejezni már nagyon a tanulmányaimat.


2010. ápr. 29. 22:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

milyen szak?


mondjuk engem az államvizsgától már csak egy tárgy választ el (de az nagyon:D),előző félévekben duplakreditet csináltam mint ami a "normál2 (előtte féléveket elittam:D)


amit tudtam,megcsináltam szorgalmi időszakban,megajánlott jegy,elővizsga,utána első hétre betettem 6 vizsgát az összesen 14ből..ebből 4 sikerült...utána még volt 3 hetem a többire...1 kivétellel mind sikerült...

eszméletlen puskákat lehet csinálni (vagy kérni olyantol aki már megcsinálta:D)

2010. ápr. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Én értelmezve tanulok,szedem a memo life-ot,halolajat a jobb memóriához,és értelmezve tanulok és úgy veszem fel a vizsgáimat, hogy legalább 2 napom legyen rá, tartom a napirendet, 8kor kelek és kb. éjfélig tanulok folyamatosan,majd megint reggel 8kor felkelek.Szerintem a rendszeresség a lényeg, és az értelmezve tanulás, meg ha nagyon nem megy, akkor leírom röviden a lényegét,vagy vázlatot írok és az alapján mondom fel magamnak. Ha olyan vizsgám van,ahol egyértelműen lehet puskázni,akkor azt is csinálok. A magolás semmikép sem jó.
2010. ápr. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg tudni kéne milyen szakra jársz. Én 1-2 nap alatt fölkészülök egy vizsgára, mondjuk komm és médiára járok :)
2010. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
nemzetközi gazdálkodás szakra járok, sok a logisztikai tantárgyam és főleg a matematika, statisztika a gáz. Köszönöm válaszaitokat! Nektek is eredményes tanulást!
2010. ápr. 29. 23:40
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj napitervet!!


Oszd a napot 3-4 részre és csinál napi ütemtervet..

Pl: Reggel 5-11 ig tanulás 11-14 ig ebéd, kikapcs pihi

14-19:00 ig tanulás 19:00-20:00 ig séta a kutyával vagy kocogás 20:00-21:00 ig játék, kikapcs..

21-22:00 ig elökészület a holnap reggeli tanulásra, aztán alvás..

2010. ápr. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
és hogyan tudtok puskázni olyan tanároknál, akik nagyon szikgorúan veszik és egy teremben több felügyelő is van. Van akinek így is sikerül... de azért nekem nincsen ilyen bátorságom, főleg azért mert buktam is már le... meg nagyon sok anyagot kéne leírnom és ahhoz iszonyatosan nagy terjedelmű segédeszközt kéne rejtegetnem valahol. Ti, hogy csináljátok? :-S
2010. ápr. 29. 23:43
 7/21 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy, de ezekkel a napi tervekkel az a bajom, hogy képtelen vagyok betartani. Tanulás közben elkalandozik a gondolatom, vagy mindig mást akarok tanulni, mint amit éppen kéne.
2010. ápr. 29. 23:46
 8/21 A kérdező kommentje:
tudom... erőltessem meg magam, valamit valamiért :'(
2010. ápr. 29. 23:48
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

matek nem megy másképp mint megtanulod...

én tényleg ami lézetik,puskázom,de a matek az amit megtanultam...



puskák...ami kettőt én szeretek,az a pörgő,meg a puskatoll

előbbi icipici könyvszerű,utóbbi meg a jólismert,de 3mas betűmérettel rengeteg belefér,nem a toll papirjára irok...


el kell döntened,hogy vagy ülsz a hátsódon és végigtanulod ezt a pár évet,vagy sosem lesz diplomád vagy megtanulsz szelektálni és azt megtanulni ami érdekel,a többit meg kilőni...

2010. ápr. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

én első éves közgazdász vagyok, és a kérdezőben magamra ismertem :D

én nembuliztam előző vizsgaidőszakba, nemittam semmi, de mégis iszonyat lusta voltam ... kb 2 hét alatt daráltam le vagy 7 tárgyat, volt ahol szerencsém volt, nemtanultam, és olyat témát kaptam amit már előtte tudtam, de volt ahol szenvedtem.

mostjön a II. vizsgaidőszakom és nekemis 10en felül vannak a tárgyaim, főleg h most ZHzás van, és nagyon teperni kell.. van mikor megtanulok mindent, mégis megbukok, míg más vígan kipuskázik mindent, ami nekem eddig még szintén nem sikerült :/

A Memolifre mondják h jó meg a halolaj kapszulára, ezeket már érettségi idején is ajánlották nekünk :)

A rendszeresség meg kell, mert anélkül nemmegy, bár nekemis mindig máson jár az eszem és rohadt nehézkes a tanulás :P

2010. ápr. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!