Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik orvosira járnak/tak hogy...

Akik orvosira járnak/tak hogy tudtok olyan nagy mennyiségű anyagot rövid idő alatt alaposan és hosszútávra megtanulni? Mi segített nektek ebben? A tanulás kényszere és emiatt fejlődtetek? Vagy esetleg van valamilyen "praktikátok", tippetek? FOLYT.

Figyelt kérdés
Ez az utolsó évem gimiben, orvosira szeretnek menni. Mit csinalnatok másképp, ha újra gimisek lehetnetek? Van valami amit különösen a figyelmembe ajanlanatok?
2016. nov. 25. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első éves orvosis vagyok. Én ha másképp csinálhatnék valamit gimiben, leérettségiznék középszinten latinból, mert az orvosin - legalábbis Szegeden - van orvosi latin, és egy középszintű érettségit el lehet fogadtatni, ergo nem kell bejárnod, ötös a vizsgád belőle. Ezen kívül bármivel mennék a biosz mellett, a másik tárgyat irgalmatlanul tanulnám, tehát ha kémiával mennék, akkor fizikát is tolnám, mert mindkettőt adagolják rendesen. Ja, meg nyáron kétnaponta buliznék, mert itt ezt elég rendesen hanyagolni kell. :D
2016. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És valamilyen tanulási tipp? Vagy te hogyan tanulsz?
2016. nov. 26. 19:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a Sotén vagyok harmadéves. Azt hittem, a másodév után jobb lesz. Sajnos ez nme igaz, csak a tárgyak lettek érdekesebbek. Tanulási tippeket nehéz adni, mert mindenki csak a maga módján tud legjobban tanulni. Én például annak a híve vagyok, hogy év közben mindig többet tanulok, mint az átlag, mert ismerem magam, hogy én úgy tudok valamit megjegyezni, ha sokszor átismétlem. Ez kifizetődik vizsgaidőszakban, amikor akár hetekkel a többiek előtt végezhetek. Azt ajánlanám, hogy mindenképp próbálj meg hétköznapokon legalább 1 órát tanulni, pl. átnézni egy előadást. Hétvégén pedig ess neki rendesen a könyveknek úgy az összes hétvgéi nap legalább 70%-án.
2016. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Előző folyt: Gimibe ha visszamehetnék, akkor talán kevesebbet tanulnék :D. Nagyon ráparáztam az érettségikre, kicsit túlizgultam a dolgokat. Semmiképp se vedd lazára, de a magyar, töri tényleg nem nagyon számít, viszont a pontok miatt mindenképp törekedj minimum 80%-ra. Ha kémiával mész, akkor az elsőéves orvosi kémia nagyságrendekkel egyszerűbb lesz. Viszont a fizikai alapokkal is mindenképp legyél tisztában, mert biofizikán ezeket az alapokkal már nem fognak foglalkozni.
2016. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!