Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha 0 kreditem van akkor mi...

Ha 0 kreditem van akkor mi fog történi?

Figyelt kérdés

A lényeg , hogy :

- elsö éves vagyok és nincs meg az aláirás a vizsgákhoz

- nem tudtam mindig bemenni csaladi és saját probléma miatt(ez nem ok más szemében tudom)

- szeretném folytatni a tanulmányimat de nem tudom mi a következménye, hogy mi lesz most.

- de olvastam olyat, hogy ha nincs meg a 30 kredit 2 félév alatt akkor lesz valami eljárás.



Magamról csak annyit, hogy Miskolci Egyetemen vagyok hallgató és állami támogatott vagyok.

Tudnátok nekem segíteni, hogy mit kezdjek most vagy fízetnem kelesz?? Mert olyat is olvastam hogy 1 kreditért x mennyiségü ft-t kelett fizetni.


Na írjatok utána, hogy nézzek utána mivel azt se tudom, hogy és mit keresek pontosan.



És még egy különálló kérdés.


Mit csináljak ha rájövök hogy nem tetszik ez a szak és át akarok menni másik szakra vagy egyetemre?( mivel sok ember mondta hogy feleslegesen csinalta meg a diplomat es 3-4 évet elpazarolt mivel nem is érdekli az a téma/szak)


Köszönöm elöre is a válaszokat.



2016. nov. 27. 21:13
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg a Tanulmányi Osztályhoz kell fordulni (vagy a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatban megnézni), de általában ha nem szerzel 30 kreditet két félév alatt, akkor átraknak költségtérítésesre.

Az, hogy mikor és mennyit kell fizetni a nem teljesített kreditekért, megint csak intézményfüggő (nekem még csak akkor kellett volna fizetnem, ha 10%-nál több kredittúllépésem lett volna a képzés végén, de ez régebben volt).

Ha még az első félévben otthagyod a szakot, és egy éven belül új szakot kezdesz, akkor nem kell kifizetned ezt a félévet (de egy államilag támogatott félévvel persze már kevesebből gazdálkodhatsz).

Ha ez a félév tényleg reménytelen, és nem is vagy biztos benne, hogy ezt akarod, akkor a helyedben a második félévet passziváltatnám, közben eldönteném, mit akarok, esetleg újra felvételiznék.

2016. nov. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Pasziv félév mit jelent igazából?

És ha ténylegesen maradok egy félévet még és akkor meg szerzem a 30 kreditett akkor nem lehet probléma?

Vagy félévkor lesz valami eljárás?

Mivel nincs alkalmam bemenni az egyetemre azért is irtam ide ki a kérdést.

2016. nov. 27. 22:16
 3/3 anonim ***** válasza:

A passzív azt jelenti, hogy be vagy iratkozva, de nincs felvéve tárgyad, nem kell bejárnod, de erre az időszakra nincs diákigazolványra matrica.


Amúgy már 36 kredit kell, ha ez nincs meg elveszik az ösztöndíjad. De ha szakot akarsz váltani igazából mindegy hogy most az év végén elveszik-e az ösztöndíjadat vagy sem. Ha maradni akarsz akkor viszont a következő aktív szemeszterben 36 kreditet teljesíteni kell.


Félévkor most max a bukott krediteket kell fizetni, én másik egyetemen vagyok úgyhogy nem tudom Miskolcon van-e ilyen és ha igen mennyibe fog fájni. Nálunk 2.000 Ft/tárgy, máshol 1.000/kredit harmadik helyen nincs, Miskolcot pont nem tudom :/


Amúgy ha nem tudsz bemenni írj emailt az Oktatási Igazgatóságnak/Tanulmányi Osztálynak (ennek is annyi neve van :D) vagy hívd fel őket telefonon, amúgy nincs moodle oldal vagy valami amin a HKR fenn van? Elméletileg ennek elérhetőnek kell lennie könnyen.

2016. nov. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!