Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek, nekem vagy a...

Szerintetek, nekem vagy a tanárnak van igaza?

Figyelt kérdés

A történet annyi, hogy interneten lebeszéltem, email-ben egy angol magántanárral, egy mai találkozót, erre nem volt otthon.... A telefonszámomat ugyan nem tudta, de az email-emet igen, és mégsem írt. Most írt csak éjszaka kb., hogy sajnálja nagyon,de bent kellett maradnia az iskolában, ahol tanít, ahol mellesleg számítógép van, tehát írhatott volna. Ez lett volna az első alkalom, azt is tudta ,hogy nem Bp.-ről megyek, oda hívott csak azért ,hogy a tananyagot megbeszéljük, erre nincs ott.

Mérgemben értékeltem őt az egyik oldalon, ahol hirdeti magát, de semmi csúnyát nem írtam, csak hogy megbízhatatlan, nem volt a megbeszélt helyen, időben. Erre elkezdi nekem email-ben, hogy amúgy én hívhattam volna, mert nekem meg volt a száma-nem mintha az változtatott volna bármin is, hogy becaplattam Pestre, és elment rá kb. az egész napom- és , hogy szedjem le az értékelést, mert ez az én személyiségemet tükrözi, és különben is, nem is ismerem őt...

Előre is köszi a véleményeket!


2016. dec. 3. 03:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
6%

A tanárnak mindig igaza van.

Ha pedig nincs igaza, akkor is igaza van.

2016. dec. 3. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%

Az én véleményem: nincs igaza, de abban viszont igaza van, hogy TE telefonálhattál volna neki, ha megvan a száma. Igazán felhívhattad volna, mivel te tudod az ő számát, hogy te itt vagy, de ő hol van? Ennyi!

Buta voltál, teljesen épeszű dolog se jutott eszedbe, hát így jártál.

De neki is tartania kellett volna magát. De te is hibás vagy. Az értékelés amit írtál, hogy megbízhatatlan, rendben van.

2016. dec. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
41%
Hát ha nem tudom hova bemászok messziről akkor felhívom... Kettőn áll a vásár, neki sincs igaza meg neked se és kicsit mindkettőtöknek van.
2016. dec. 3. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Neked van igazad! Csak azért mert tudtad a számát, nem neked kellett volna hívogatni, hogy hol van! Én a helyedben leírnám, nem csak értékelném, hogy megbízhatatlan a megbeszélt helyen időben nem jelenik meg. Rohadt nagy bunkóság, más idejét, pénzét nem tisztelni. Főleg, mivel nem a szomszédból ugrottál át. Én egyszer egy orvosnak mondtam meg a véleményem. Kineziológushoz mentem időre. Kb. egy órát váratott, igaz, hogy én fel is hívtam. Amikor oda ért "lebasztam a lábáról", hogy illett volna felhívnia, hogy késik!
2016. dec. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Neked van igazad.Hülyeség,hogy neked kellett volna felhívni.Megbeszéltetek valamit,nyilván az keresi a másikat,akinek közbejön valami.Ez az alap.Eszembe nem jutna egy pontosan megbeszélt dolog miatt még húszadszor telefonálni.
2016. dec. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
95%

Neked van igazad. Ha telefonáltál volna, akkor megjelenik valami varázslatos módon?


De legközelebb azért te is add meg a telószámod ilyen esetben.

2016. dec. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
13%
NEm egésze érthetö: Ha MÁRA beszéltetek meg találjozót és MA éjjel írt emailt, akkor hol a gond?
2016. dec. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
95%

Neked van igazad.

Ha volt egy megbeszélt időpontod, akkor minek hívtad volna fel előtte, hogy "ugye, tényleg ott lesz?" :S

Neki pedig igenis jeleznie kellett volna, hogy közbejött valami, akár több 10 km-t utazol, akár pár 100 métert teszel meg, igenis ez beállítottság kérdése. (Még ha nem is tudtad volna elolvasni az e-mailt idejében, legalább látszott volna, hogy ő megpróbálta.)

Helyesen cselekedtél abban is, hogy figyelmeztetted a jövőbeli tanulóit, hogy legyenek résen!

2016. dec. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%
Tanárként is neked adok igazat. Az értékelés erős viszont. Az, hogy valaki megbízhatatlan, nem ennyiből derül ki. Ez egy alkalom volt, amikor valószínűleg elfelejtette az órát. Ezt figyelmetlenségnek hívják. A reakciója annyira nem szimpi, lehet bocsánatot kérni. De megbízhatatlannak titulálni nagyon erős egyetlen alkalom miatt. Hogy nem mész hozzá többet, érthető. De az értékelésed igazságtalan.
2016. dec. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

9-es: érthető, hogy részben kiállsz mellette, de végülis nem azt mondta, hogy elfelejtette, hanem azt, hogy benn kellett maradnia az iskolában.

Ha meg elfelejtette volna az első konzultációt az új diákjával, az meg még sokkal rosszabb képet festene róla, szerintem (ezek után képzelje el a diák, hogy mennyit készült a tanár az órára:S).

Abban igazad van, hogy talán nem a megbízhatatlan volt a legjobb szó rá, mert arról nem tehetett, ha benn kellett maradnia a munkahelyén. Nehéz is megfogalmazni: talán érdektelenség? Vagy nemtörődömség? (Hogy nem értesíti erről a diákot.) Akármelyik is, szerintem jogos a negatív értékelés, én sem szeretnék ilyen tanárhoz járni!

2016. dec. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!