Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan ertsem meg az emelt...

Hogyan ertsem meg az emelt matekot?

Figyelt kérdés

Jovore erettsegizek, es emeltezni szeretnek belole. Faktra nem jarok mar, igy a youtuberol probalom tanulgatni a kozepszinten az osztallyal tanult mateknak az emelt reszet, de nem ertem meg:( (most fuggvenyt tanulunk es probalom megtanulni a hatar ertek szamitast).

Jovore foglalkozzak az emelttel, vagy menjek el magantanarhoz? Felek, hogy kifutok az idobol



2016. dec. 5. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Én világ életemben 2-es voltam matekból. Pechemre sikerült olyan szakra mennem, ahol van matek. Amikor először lejártam a kurzust én úgy voltam vele, hogy ez nekem nem megy abbahagyom stb. Írtam is ki kérdést itt ezzel kapcsolatban, de csak arra biztattak, hogy hagyjam abba.


Nyáron elkezdtem járni matektanárhoz és 3-4 hónap alatt úgy deriválok mint a kisangyal. Tudom alkalmazni a Newton-Leibnitz törvényt. Tudok integrálni, mégha egy kicsit nehezebben is, de tudom az elvét.


Ha most nem is akarsz/tudsz külön tanárhoz menni, nyártól azért érdemes lenne.

a youtubeot meg felejtsd el. abból nem fogod megérteni. Legalábbis nekem az a tapasztalatom, ha a saját "nyelveden" az értelmi képességeidnek megfelelően jól elmagyarázzák, akkor fogod csak igazán megérteni. Kiegészítésnek jó, de csak annak, akinek van róla némi fogalma.

Ha nem tudod akkor hogy értenéd meg?


Egyébként nekem itt a matekinget javasolták, de azt is csak úgy tudom értelmezni, hogy már van némi alapom hozzá.

2016. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bárczy Barnabás: Deriválás, Integrálás.

Obádovics: Felsőbb matematika.


Ezekből mindent önállóan meg tudsz tanulni, nem kell hozzá különtanár.


A youtube-ot tényleg elfelejtheted...


Kezdésnek még ajánlok egy olyan honlapot, hogy www.mathematika.hu

Bevezető szinten megtalálod ott a deriválást, integrálást.


Az első válaszolónak meg üzenném, hogy azért ne bízza el magát, elég bátor kijelentés, hogy valaki azt állítsa magáról, tud integrálni...


Ezt nem részletezném, csak egy idézettel hadd éljek:


"Deriválni a lovam is tud, integrálni viszont művészet".

2016. dec. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 dq ***** válasza:

Tudja alkalmazni a Newton-Leibniz törvényt, illetve, tudja az integrálás elvét, ennyit írt, ezt érti integrálni tudás alatt.

Az elbízástól ez még nagyon messze van.

2016. dec. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Engedd el, Angliában megfizetik a mosogatást is
2016. dec. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem mindenféleképpen járjál valamilyen tanárhoz, nekem is sokat segített az emelt szintű matek érettségihez. Amúgy sokkal félelmetesebbnek tűnik, mint amilyen valójában, a szóbelivel sokat lehet javítani rajta
2016. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Nem tanulok se mérnöknek se infósnak, hanem Egészségtudományi karra járok. Emiatt van egy csomó természettudományos tárgyam pl kémia dögivel, fizika is 3 féléven keresztül van a bioszról anat-elettanról nem beszélve.


Nekünk nem kell oldalakat se derivalni se integrálni. Épp csak annyira kell tudni, hogy legyen fogalmunk arról hogy van ilyen is. Azért elsőre ez is soknak meg nehéznek tűnik, de meg lehet barátkozni ezzel. Azért nem olyan bonyolult integrálni pl 5^x-ent. És csak ilyen szinten megyünk bele, hisz csak féléves a tárgy.

2016. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Így már értem. Csak mellékismeretként, mutatóban tanultatok róla végülis...
2016. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Soha nem lesz erre a tudásra szükségünk, csak a matekra ráépül a fizika és szépen lehet csúszni, ha nem sikerül. Így még szerencse, hogy a mutatón kívül nem megyünk bele jobban.
2016. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Azt nem tudhatod előre soha, mire lesz szükséged, és mire nem... Előrelátni nagyon nehéz, ill. sokszor lehetetlen.
2016. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom mit fogok csinálni, mert már a szakmában dolgozom. Igaz csak okj-m van, de a gyakorlat alatt sokmindent láttunk és az minden csak nem deriválás és integrálás.
2016. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!