Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek lehet valaki...

Szerintetek lehet valaki egyes matekból csak azert mert rossz a tanára?

Figyelt kérdés

2016. dec. 8. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem!
2016. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dq ***** válasza:
100%

Ha rossz a tanárod, haladj egyedül a könyvbõl. Ha rossz a könyved, szerezz be másikat. Keress korrepetítort magad mellé (biztos találsz ingyeneseket is).


Ha problémád van, és, úgy gondolod hogy fontos megoldanod (mert késõbb kelleni fog neked az a tudás amit most nem tudsz a tanár által megkapni), akkor oldd meg a problémád, azzal jársz a legjobban.

2016. dec. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
67%
Szerintem meg lehet. A saját példám: A gimnázium 2. osztályáig 4-5 voltam, sőt nagyon szerettem is, és értettem. Ott jött egy másik tanár, akinek sikerült megutáltatnia velem a matekot, onnan csak éppen ketteseket kaptam. Persze ez az én hibám, mert nagy ívben elkerültem még a tanár látványát is.
2016. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én a tavalyi tanáromnál megértettem. De nála..hebeg-habog, és rajtam kívül még 5-en fogunk meg megbukni félévkor. Ha a régi tanárom néha bejön helyettesíteni, azon az egy órán jobban megértem.
2016. dec. 16. 11:59
 5/10 anonim ***** válasza:

(Tanár vagyok.)

Igen, lehet.

Nekem is van olyan kollégám, aki annyira nincs képben, hogy teljesen zavarosan, érthetetlenül magyaráz.

Nála nagyon nem értik a srácok a matekot. Nem tudom, hogyan végezte el az egyetemet, de van diplomája, és nem lehet mit csinálni vele. (Igaz, nem az ELTÉ-n, hanem Debrecenben szerezte...)

Tehát előfordul, hogy a rossz tanár miatt van a bukta.

Pech...

2016. dec. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 dq ***** válasza:
:(
2016. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Parafagólem!


Alapvetően egyet is értenék azzal, hogy a tanár sajnos nem mindig "áll a helyzet magaslatán", de az a jegy nem csak a tanáron múlik!

Nem rögtön az előadás után van a számonkérés.

Az előfordulhat, hogy a tanár nem adja le az anyagot, vagy nem érthetően magyaráz. De otthon a "hozzátanulással" ez pótolható!

2016. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz. De lehet csak en vagyok ilyen béna.
2016. dec. 17. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy béna!

Ha nincs orvosi problémád (ami az esetek többségében egy menekülési út), akkor megtanulható.

Lehet csak azon kell változtatnod, hogy hogyan és mennyit tanulsz. Ha nem boldogulsz egyedül, kérj segítséget egy-egy feladathoz (akár itt is), ha így sem megy akkor kéj tanári segítséget (akár az iskolában is).

2016. dec. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem keresek egy külön tanárt. ☺
2016. dec. 17. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!