Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek így sikerülne a...

Szerintetek így sikerülne a kémia emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Most vagyok 10.-es gimnazista és ebben az évben kezdtem egyre inkább úgy érezni, hogy nekem a reál tárgyak állnak közelebb a szívemhez, egész pontosan a kémia és a biosz.Csak az a baj, hogy mivel nem tudtam a felvételikor, hogy mi is lenne az ami érdekel ezért humános osztályba mentem és sajnos a sulimban úgy van, hogy aki a humán osztályban van az nem mehet kémia faktra csak ha átmegy a reál osztályba, de oda személyes okok miatt nem szeretnék átmenni.Így azok a lehetőségeim maradnak, hogy mivel a bioszt faktra én is felvehetem ezért maradok a jelenlegi osztályomban és mellé felveszem a németet mert az amúgy is kissé nehezen megy és mellette heti 2 alkalommal magántanárhoz fogok járni vagy pedíg átmegyek egy másik gimibe ami szintén a városban van és ott elmegyek a reál osztályba ahol a kémiát is felvehetem és mellette ha úgy érzem még elmennék magántanárhoz.Szerintetek úgy is sikerülne ha maradok a jelenlegi gimimben.Nagyon szeretem ezt a sulit és nagyon fájna ha el kellene mennem, de ha így sikeresebben fel tudok készülni az érettségire akkor bevállalnám bármennyire is fájna :/.Szerintetek ha emelt kémia és biosz érettségit szeretnék tenni mit tegyek?

2016. dec. 11. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Kemiabol mindenkepp kene tanari segitseg. Muszaj leszel merlegelni, hogy a szemelyes okok, vagy a jovod a fontosabb e.
2016. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én humán tagozatról mentem biosz és kémia faktra, nagyon le voltam maradva azokhoz képest, akik már két éve tagozatosak voltak, ráadásul a magyart és a törit továbbra is emelten kellett tanulnom, utolsó éveben előkészítőkkel együtt ötven tanórám volt, és napi egy-két óra utazás, üresjárat, satöbbi. Annak örültem, ha hatra már otthon voltam, és akkor ott volt még a házi és az önálló tanulás (fizikailag szinte nem maradt időm önállóan tanulni). Ötös érettségi és két relatív jó emelt lett a vége, de valami meghalt bennem lelkileg, a végén pont a legnehezebbet, a kémiát nem bírtam már (nem jutottam el a számolásokig élesben az írásbeliben), így az ötvennyolc lett. Nem vettek fel az első megjelölt helyemre, és most lyukaséven vagyok. Igazából ez egy teljesen jó dolog, nincs bennem szégyenérzet, és gőzerővel dolgozom azon, hogy legalább tizenöt százalékot javítsak az eredeti kémiámon, és oda járhassak, ahova eleve járni szerettem volna. Viszont szerintem elsőre is sikerült volna, ha nem hajszolom agyon magamat. Van, akinek elsőre sikerül, ez sokban a szerencse dolga.

Szerintem akármelyik szakra is menni szeretnél biosz-kémiával (hmm, orvosi?), nem lesz sétagalopp, és nem jó, ha egy agyonhajszolt roncsként érsz oda, mert majdnem biztos, hogy nehéz képzésre fogsz járni, és még azoknak se sétagalopp bejutni, akik nem nehezítik meg pluszban az életüket azzal, hogy négy tárgyat tanulnak emelten. Önmagában se az emelt biosz, se az emelt kémia nem vészes, de az érettségi nüanszokon múlik, kell az idő és az energia gyakorolni rájuk, és igen, kell az idő arra is, hogy mozogj meg kifújd magad.

A faktról; akármelyik faktra járhatsz, csak egy kérvényt kell írnod az igazgatónak. Ha nem engednek (és miért ne engednének), átmehetsz másik iskola faktjára. Senki se vonhatja meg tőled, hogy azt tanuld, amit szeretnél. A némettel csak kitolsz magaddal, semmiképpen se vedd fel.


Persze nem tudom, hogy mennyi órád van, mert nekem faktok nélkül is majdnem negyven lett volna. De szerintem nem kell feladnod se a jövődet, se az iskoládat (például én is nagyon szerettem az osztályomat, és mégse mentem el, amit nem bántam meg), de bele kell kalkulálnod, hogy lehet, elsőre nem fog sikerülni, vagy hogy nem fogod bírni az évet. És az se jó, ha az egyeteminél jóval kisebb anyag megtanulását sokkal nagyobb küzdelemnek éled meg, mint amilyennek az átlag teszi.

2016. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én ellenpélda vagyok: humán osztályból, biosz és kémia fakt nélkül, csak csoportos előkészítőre és itthoni tanulásra alapozva kerültem be az egyik orvosira. (Mindemellett a saját gimimben 3 másik fakultációt csináltam, mert eredetileg gazdasági irányba készültem, később meg nem akartam csoportot váltani, így nem adtam le a faktokat.)
2016. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!