Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákként Pesten mennyiből...

Diákként Pesten mennyiből lehet megélni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől Pesten fogok tanulni, és habár rengeteg kérdés született már a témában, érdekelnének normális válaszok is.

Nincsenek nagy igényeim, kaján nagyon tudok spórolni. Koleszos leszek, mivel elég messze lakom, várhatóan bekerülök. Hazajárni kéthetente fogok valószínűleg, ami 4000 Ft.

Én olyan 60 ezer kerül számoltam, ez mennyire reális?

10.000 kolesz

4000 bérlet

havi 8000 hazajárás vonatjegy

30.000 kaja

5-6 ezer egyéb költség.


Nyilván, amikor ruhát kell venni, vagy ilyesmi, az megdobja a költségeket, de a 60 ezer, amit itthonról kapnék, emellett tudok dolgozni is, és a diákhitel lehetősége is ott van. :)


Nektek mennyiből jön ki egy hónap?



2016. dec. 13. 10:16
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

15 ezres kollégiumi díjjal, bőven meg tudtam élni 60ezerből, és még félre is tudtam rakni. Néha dolgozta is, gyakornokként, abból is jött minimális jövedelem.


Ritkán eljártam bulizni, sörözni, az kb. havi egy alaklom volt, hetente többször is tudtam készételt venni, de általában főztem magamnak, és olcsóbb, egészségesebb ételeket készítettem. Nekem sikerült, igaz fiú vagyok.


A napi megélhetésen kívül másra nem igazán költöttem, ritkán vettem ruhákat, könyveket, nyomtatási költségek is kijöttek ennyiből.

2017. febr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Az első két évben hetente jártam haza, sok értelme nem volt, de legalább tudtam kaját hozni onnan, meg nagyobb, tartósabb fogyasztási cikkeket. Harmadévtől már 2-3 havonta jártam haza, kényelmesebb és olcsóbb is volt, eléggé nagy macera tud lenni, ha haza megy az ember, konkrétan 1 nap elmegy csak az utazással.

2017. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt. Remelem en is majd kijovok ennyibol, mert tobbre nincs kilatasom. Ha masoknak sikerult, nekem is fog.
2017. febr. 6. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!