Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, hány vizsgátok...

Egyetemisták, hány vizsgátok van? Szabad lesz az ünnep?

Figyelt kérdés

Én most kezdtem, összesen 5 vizsgám van, de az időpontok csak úgy voltak meghirdetve, hogy egymás utáni napon jön kettő, aztán karácsony, aztán január 2-3 is szintén 1-1 vizsga, majd 3 nap kihagyás és az utolsó. Így valószínűleg nyugodt szilveszterem sem lesz, mert a januáriak a legnehezebbek.

Ti hogy vagytok ezzel? Mindenhol ilyen "érdekesen" lettek meghirdetve vizsgaidőpontok? Összesen hány vizsgátok lesz? Mennyit tanultok rá, elkezdtétek már?



2016. dec. 17. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Nekem 7 vizsgám lesz, de ez orvosi. A karácsonyból 1 nap kb szabad talán, meg szilveszter, de ennyi. Január 18-ig minden nap 8-10 óra tanulás, HA jól megy és nem csúszok el semmivel. Utána is van még egy vizsgám, de az már ilyen laza tölteléktárgy. Most hétfőn mikrobioógiám lesz és már 1 hete erre tanulok, napi 10-12 órát.
2016. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A héten zh-zok 3x, azok alapján megajánlott jegyet kapok. Vizsgaidőszakra marad 2 tárgyam. Az egyik egy éjszaka alatt megtanulható, a másik sajnos a "kössetek fel" kategória. Az utóbbit január közepére tervezem felvenni. Ünnepek után kezdem rá a tanulást. Most jó évem volt, sok minden kiváltható és sikerült is kiváltanom.
2016. dec. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elmult heten 4 megajanlott jegyes zh-m volt, kovetkezo heten lesz 2 atlagos nehezsegu vizsgam, aztan szerencsere 22-tol szabad vagyok, mert utana januar 12-tol lesz a kovetkezo, amit meg ket vizsga kovet 23-ig. Abbol egy a szenvedos fajta, a masikat szeretem.
2016. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

8 de azért, mert 45 kreditet vettem fel ebben a félévben.

gazdasági szak

2016. dec. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
6 vizsga (5 tárgyat letudtam félév közben), és 2 napra tettem mind a hatot, mert nem előtte 2 nappal kezdtem el tanulni rájuk. Ha jól megy, januárban szabad vagyok. (Pszichológia)
2016. dec. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5 vizsgám lesz, 1 karácsony előtt, a másik 4 januárban, de ha minden jól megy, a vizsgaidősza utolsó 2 hete csak lazulás lesz.

Az 5-ből 2 vizsga könnyű, 1 közepesen nehéz, 2 nehezebb.

2 szóbeli, 3 írásbeli.

2016. dec. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Magyar-francia tanárin vagyok, 22 tárgyam van, de csak 9 vizsgám lesz, a többi zh vagy gyakorlati jegy volt. Ha minden sikerül, akkor 31 kerditem lesz.


4 vizsgám (meg rengeteg zh-m) volt eddig, a többi 5 mjd januárban.

2016. dec. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3 vizsgám lesz, majd januárban, de eléggé húzósak (nagy mennyiségű anyag és elég nehéz is). A dec. 24-26 alatt és szilveszterkor azért nem tanulok majd, kell egy kis kikapcsolódás, de most így az ünnepek előtt meg a két ünnep között azért tanulok, meg majd januárban.


Mivel mindegyikből a 2. meghirdetett időpontban megyek (hogy azért maradjon javítási lehetőség) így nagyjából másfél hét alatt letudom és január közepétől leszek szabad. Elkezdtem tanulni, mert 2 olyan, hogy ha nem sikerül csúszok kapásból egy évet szóval eléggé rettegek, a harmadik meg csak jó lenne ha sikerülne azért, hogy meglegyen a 30 kredit a szemeszterre. Hogy mennyit tanulok rá azt így nem tudom. Van amikor az egész napom rámegy a tanulásra, de van amikor 1-2 óránál többet nem bírok, eléggé változó szokott lenni. Túl vagyok pár vizsgaidőszakon, de nem tudnám azt mondani hogy akkor minden nap fixen tanulók pl 4 órát, mert nagyban függ a tárgytól/kedvtől/meg mennyire van közel a vizsgaidőpont. Az időpontok nem a legjobbak, de volt rosszabb. Amúgy szerintem nem is az számít hány vizsgád lesz, hanem mennyire nehéz. Volt amikor 6 vizsgát besűrítettem másfél hétre gond nélkül a vizsgaidőszak első 2 hetére, mert könnyűek voltak. Most meg szívem szerint 1-2 hét szünetet raknék minimum a vizsgáim közé. Csak akkor nem lenne lehetőség javítani. :D

2016. dec. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Angol-magyartanári, volt 12 tárgyam, ebből 7 vizsga, többi gyakorlati jegy, holnap kezdem is a vizsgákat :)


De leginkább január közepe-vége felé lesz több nekem.

2016. dec. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, naponta 2-3 órát ha tudok tanulni, az már jó, nem igazán vagyok nagy tanulós ember, de könnyen átjön az információ, hál' istennek.
2016. dec. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!