Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tartsam el magam egyetem...

Hogy tartsam el magam egyetem mellett?

Figyelt kérdés

Huszon x évesen jövőre egyetemet kezdek, nagyon hezitálok a nappali és a levelező között.

A nappalihoz jobban húz a szívem, de a problémám első sorban az, hogy hogyan tartsam el magam? Lakás, kaja, minden.

Rendben, erre van a diákmunka, de nem tudom elképzelni az egész működését...

Köszi a segítséget.


2016. dec. 20. 23:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Vehetsz fel diákhitelt is, ott, ha jól tudom, 50.000 a plafon havonta, amit kaphatsz a banktól, és nem kell addig törleszteni, amíg nem végzed el az egyetemet.
2016. dec. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sokan diákhitellel vagy otthonról jövő támogatással egészítik a diákmunkás keresetüket. De olyanról is tudok aki egész nyáron dolgozni szokott és félreteszi a pénzét és így meg tudja oldani év közben, hogy a nyári keresettel egészíti ki a diákmunkás fizut és így tartja el magát év közben (mondjuk ez akkor működik ha közben otthon laksz és nem kell albérletre költeni). De a leggyakoribb a diákhitel vagy aki lazább szakon van az nem alkalmi diákmunkás hanem heti 20 órában van fix állása.
2016. dec. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Diákmunkával. Szerintem használd ki majd a nyári szünetet és menj el dolgozni, azt pedig tedd félre. Attól is függ, hogy milyen szakra fogsz járni, milyen lesz az órarended. Lehet tudsz mellette is dolgozni. Ösztöndíjra is hajthatsz, és mindenképp járj utána milyen támogatásokat lehet igényelni az egyetemen (szociális ösztöndíj stb.).
2016. dec. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az egyetlen gondom a diákhitellel, hogy olyan szakra mennék, ahol államira esélytelen hogy felvennének, csak önköltségesre, és a diákhitelt a tandíjra venném fel :/
2016. dec. 21. 11:17
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként kereskedelem és marketing szakra készülök, ha ez alapján tudtok véleményt mondani, hogy az inkább olyan szak-e ami mellett lehet dolgozgatni, vagy a húzósabb :)
2016. dec. 21. 11:21
 6/6 anonim ***** válasza:
Az mellett lehet dolgozni. Esetleg ha úgy alakul hogy sok ZH van egyszerre a szorgalmi időszak végén akkor kevesebbet vállalsz, de az elején ha jól van összerakva az órarend (vagyis nem az hogy 8-10 közt vagy aztán menj vissza 14-re meg hasonlók) tudsz dolgozni.
2016. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!