Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biológusként (SZTE-s vagyok)...

Biológusként (SZTE-s vagyok) csak akkor lesz megélhetésem, ha kutatói pályát választok?

Figyelt kérdés
2016. dec. 21. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Cégeknél is jól lehet keresni, nem fogsz éhen halni így sem, úgysem. De ez attól függ mit érsz megélhetés alatt.
2016. dec. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok. Informatikusként biológusokkal dolgozom egy ideje, és azt látom, hogy kutatóként (közszférában), ha nem kiemelkedőek valami speciális területen, akkor nem keresnek túl jól. Nekem informatikusként van más lehetőségem, de nekik nem tudom, mi lehetne, nem látok rá annyira.
2016. dec. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A legjobbak kutatók lesznek, de szakértői típusú munka is jó sok van a legkülönbözőbb területeken. Különösen ökológiában (környezeti hatástanulmányok, engedélyezési dokumentációk, igazságügyi szakértés, szaktanácsadás, természetvédelem, agrárium).


Mindenesetre tudjál angolul és legyen PhD-d is.

2017. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!