Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül most egy...

Mennyibe kerül most egy főiskola havonta?

Figyelt kérdés

Nem a tandíjra gondolok. A lányom Szegedre szeretne menni(állami finanszírozott képzés), többen bérelnének egy lakást.

Emellett jegyzetek, útiköltség.... Akkor kaja.

De gondolom, van ösztöndíj is. Ezt nen tudom, mennyi.

Nagy vonalakban havonta ez mekkora költség a szülőknek? Mire számítsak?


2016. dec. 27. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Még nagy vonalakban sem lehet megmondani, tôbb okból sem.

Egyrészről, hogy egy szak havi szinten mennyi pénzt visz el, az teljes métékben szakfüggő. Vannak helyek, ahol muszáj megvenni drága pénzért a tankönyveket, mert abban van az anyag, ezekért vagy hozzájut az ember használtan, vagy nem. Példa: a 3 kötetes Sobotta anatómia atlasz (orvosin használják) cirka 40ezer forint. Persze újonnan, de használtan sem jutsz hozzá 20 alatt. És ez csak egy atlasz, ezenkívül van jó pár kötet, amit be kell szerezni, egyik sem filléres tétel.

Egyéb fénymásolatok meg vagy lesznek, vagy nem. Attól is függ, hogy a lányod hogy szeret tanulni. Valaki elvan azzal, ha a laptopjáról olvashatja az ilyesmit, más meg ragaszkodik ahhoz, hogy kinyomtassa. Nekem félévente olyan 2-3 jegyzetet kell kinyomtatnom, összesen ezért fizetek olyan 6000 forintot, de pl bátyám a 4 éves fősuli alatt egyszer, ha nyomtatott valamit.

Ösztöndíj pedig vagy lesz, vagy nem. Szoctámot sem kap akárki, aki rossz helyzetben van, sajnos elég rossz ennek az értékelési rendszere. Például nálunk simán kap havi 10-20 ezer szoctámot az, aki évente 4x utazik Thaiföldre, meg még 3x egyéb külföldi helyekre, márkás órák, cipők, mindene megvan az illetőnek, csak épp átjelentkezett az öreganyjához, így mindjárt papíron csóró a szentem. Ezzel párhuzamosan az nem kap, aki mondjuk együtt él a szüleivel, akik a minimálbérnél többet keresnek, de egy kanyi vassal nem támogatják a gyereküket.

Tanulmányi ösztöndíjat is ki tudja kap e, és mennyit... nálunk egy 5ös átlagra adnak kb 15ezer forintot (az évfolyam átlag olyan 2,5 körül szokott lenni, csak hogy tudd mihez viszonyítani), míg máshol ugyanilyen évfolyamátlagra már hármassal is többet kapsz ennél.

Úgyhogy ne haragudj, de nagy vonalakban sem lehet ezt megmondani. Keressetek valakit, aki konkrétan arra a szakra jár Szegeden, amire lányod is jelentkezni szeretne.

2016. dec. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt gondoltam, hogy pontosan nem lehet megmondani, de egy -tól -ig intervallumra gondoltam...

Egyrészt még nem néztünk albérletárakat sem... A rezsi nagyjából kalkulálható, ahogy a kaja is, plusz egyéb megélhetési költségek.

Az iskolai költségek, és az ösztöndíj rendszer az, amivel egyáltalán nem vagyok képben.

Pedagógus szakról van szó egyébként.

2016. dec. 27. 10:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Nulla és hatvanezerközőt Havonta. Gondolom ezzel sokkal elöréb vagy.
2017. jan. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!