Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségizők! Töri érettségire...

Érettségizők! Töri érettségire hogyan készültök?

Figyelt kérdés
Középszintre készülök, de szeretném jól megírni. Tudnátok adni tippeket, hogyan osztjátok be az időtöket, hogyan készültök? Köszönöm :) (idegennyelven megyek)

2016. dec. 31. 13:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Én tavaly érettségiztem, 85 százalék lett. Igazából nem nagyon készültem rá, de ha valamit akarsz, gyakorold az esszéket és az előző évek feladatsorait. Fontos, hogy jól tudd használni az atlaszodat.
2016. dec. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kidolgozom a szóbeli tételeket, és az előző évek feladatsoraiból kigyűjtöm az esszék témáit, aztán a leggyakoribbakat kidolgozom, ha még nincsenek. Csinálgatom az előző feladatsorokat, és ismerkedek az atlasszal, mert ezelőtt még soha nem nyitottam ki.

A törire a legnehezebb felkészülnöm, mert a tanárom közölte, hogy ő nem fog minket felkészíteni, és még az egész érettségit is megváltoztatják. Tulajdonképpen csak egy esszét lehet majd választani, mert azzal kiválasztod a másikat is. Attól félek, hogy majd olyan témák lesznek, amelyiket nem nagyon tudok. Illetve normális könyv sincs.

Hát az időbeosztásomról annyit, hogy úgy terveztem, hogy még a szünetben kidolgozok minden olyan tételt, amihez van vázlatom... de még van három, és mást is kell tanulnom, szóval nem biztos, hogy kész leszek. A többihez meg majd kérek füzetet (tanárváltás miatt nincs a többihez vázlatom :(). Azért minden időmet nem szeretném a törire szánni, mert az emeltemre is készülnöm kell (matek).

2016. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Írásbelire nem kell készülni, az kompetencia alapú. Szóbelire meg megtanulod a tételeket és kész.
2016. dec. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként sok sikert mindkettőtöknek az érettségihez! :) Igen, az új rendszer kitolás. :/ Remélem, nem fog olyan csúnyán kinézni, mint amilyennek a mintákból tűnnek.
2016. dec. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszolóknak a tanácsokat! :) Nekünk is baj van a tanárral, bár ő legalább készít minket, csak le vagyunk maradva, és azt próbáljuk behozni.. Éppen ezért próbálok mostantól magamtól is készülni valahogy külön.. :) Sok sikert mindenkinek! Várom a további tapasztalatokat is! :)
2016. dec. 31. 16:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is tavaly érttségiztem (2016-ban), nekem 92%-os lett.


Én az írásbelire nem nagyon készültem, csak annyit hogy az írásbelik előttei hétvégén kitöltöttem pár előző éves feladatsort, az érettségi előtti nap meg átolvastam azokat az esszétémákat, amik nagyon gyakoriak.

Igazából a közép téri ténleg kompetencialapú, a legnagyobb része szövegértés, és a legtöbb feladatot egy tényleg minimális töritudással meg lehet oldani. Az atlaszban rengeteg minden benne van az esszékhez, ha már megvan körvonalakban hogy mit kéne leírnod akkor csak szépen fogalmazva körítened kell mellé egy "történetet" az atlasszal.


A szóbelire meg csak a tételeket kell megtanulni.

2017. jan. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bekecs Béla válasza:

Tavaly érettségiztem én 10.osztálytól nem tanultam semmire semmit. Töri érettségim 4-es lett. Arra a tantárgyra soha nem tanultam, mert mese. Egyszer elmondja valaki akkor már tudom. Ha tanulási módszert kéne törire választanom akkor is az lenne, hogy elolvasom mit kell tanulni 1x és már tudom.


Barátnőmnek viszont nem ment a történelem, ezért én sokszor elmeséltem neki skypon az adott tananyagot. Elképzelte és rögzült is.


Más ismerőseim kulcsszavakat jegyzeteltek le a lapra. Lett így 40-50 szó amit megtanultak és köré építettek. Kinek mi.

2017. jan. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!