Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak meg gyorsan...

Hogyan tanuljak meg gyorsan egy verset? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! A szünetre föladtak egy hosszú verset és nekem totálisan kiment a fejemből! Ráadásul nagyon rosszul tudok megtanulni ilyen verseket...tudtok nekem segíteni, hogy hogyan fogja meg jobban az emlékezetem a szöveget? Légyszíves válaszoljatok!!! Előre is köszönöm! u.i.: Nem kérek lecseszést azért, mert nem tanultam meg a szünetben, mivel karácsony+akkor volt a szülinapom. És mivel a családom a darabjaira hullott, ezért nem vagyok a legjobb kedvemben...szóval légyszi kíméljetek meg ezektől a "beszólásoktól" köszi

2017. jan. 2. 18:24
 1/3 anonim válasza:
Legalább 3x olvasd el ugyanazt a sort és így menj végig minden versszakon. Az is segít, ha youtube-on rákeresel a versre és meghallgatod és ha már jól megy akkor mondod te is a verset miközben tanulod.
2017. jan. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az a helyzet, hogy ha jó a memóriád a versekre, akkor gyorsan tanulsz, ha nem, akkor bizony lassabban fog menni. Memorizálj soronként. Elolvasod az első sort, becsukod a szemed, visszamondod fejből. Hozzáolvasod a 2. sort, visszamondod a két sort együtt. Hozzáolvasol, megint elölről kezdve visszamondod, és így haladsz szépen a végéig. Időnként ellenőrizd magad, a végén pedig mondd fel az egészet valakinek, hogy biztosan menjen. Reggel és óra előtt még átolvasod, elmondod magadban, és meglesz.
2017. jan. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ugyis meglehet h veszel egy fuzolapot...minden 2.at kiteped...igy marad egy bortonracs szeru lapod es azt rateszed a versre...es olvasod folyamatosan ugy h rajta van kozben persze kitakarja a szavakat...es ha eltudod olvasni ugy a verset h a hianyzo szavakat is kitalalod konnyebben megfogod tanulni :)

En is igy tanulom meg a verseket,hosszabb szovegeket. :)

2017. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!