Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol jobb egyetemistának...

Hol jobb egyetemistának lenni? Szegeden, Debrecenben vagy Budapesten?

Figyelt kérdés
Debrecen lenne a legközelebb, Budapest a legtávolabb. Úgy tudom, hogy az albérlet és a megélhetés Pesten sokkal drágább.
2012. júl. 31. 15:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyérteéműen Szegeden. Itt a legjobb a diákélet, ezen felül ha államis vagy, ingyen kapsz bérletet, kapsz félévenként 6500 ft tankönyvtámogatást stb. Minden nap élet van, nyüzgés. Az albérlet meg itt is függ, h hol találsz. Én laktam a belvárosban is, ott nem tetszett, meg drága is volt, ezért kiköltöztöm egy panellakásos részre, ahol kb. 10 percenként járnak a buszon, legalább 3 is + villamos, szóval 15-20 perc alatt bent vagyok cakkumpakk a belvárosba és 27000 ft az albérlet rezsivel mindennel együtt egy hónapra.
2012. júl. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem ezt csak olyan tudná összehasonlítani aki már mind a három helyen élt, de az első szerintem nem volt még egyetemista Pesten.


Itt a közlekedés mondjuk havi 4000, és az albérletek is drágábbak. De a programok száma és minősége, a város pezsgése nem egy kategória a vidéki egyetemi városokéval.

2012. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem jártam még Pesten egyetemre, csak ismerőseim véleményéből vontam le a követeztetést, mert szerintük nem volt elég nagy élet. Meg hát hogy is lehetne, mikor Pest enm kifejezetten az egyetemista korúak miatt nagy város, míg Szegeden azért igencsak minden ez köré épült, mert több ezren vagyunk egy kisvárosban, úgyhogy elég sajátságos a hangulat
2012. júl. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
egyértelműen Szeged, ez a leginkább diákközpontú!
2012. júl. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegedre járok, mást nem próbáltam.

Gyönyörű a város, viszonylag tiszta, kevés a csöves (legalábbis a belvárosban, de persze azért akad). Állandóan újítják, szépítik, építkeznek (ami persze néha elég idegesítő:D). Államisoknak ingyen bérlet jár, plusz félévente tankönyvtámogatás. Minden héten kari buli, néha éjszakai ingyenes Anna fürdőzés, télen hetente ingyen esti jégkori. Nem kicsi a város, de a központi része szinte gyalog is bejárható, és azért nem rossz, ha két épület között nem kell fél órát buszozni/villamosozni/metrózni.

Szerintem van elég kocsma és szórakozóhely is. Emellett a könyvtár is nagyon jól felszerelt (volt, hogy csoporttársam innen vitt könyvet a bátyjának, mert még Bp-n se volt sehol olyan, ami kellett volna:D).


De mondjuk kinek mi tetszik. Kb. kéthetente járok Bp-n, mivel barátom Bp közelében lakik. Nekem túl nagy, túl drága, túl koszos. Megmondom őszintén, nekem egyszerűen lehangoló, mikor lemegyek egy aluljáróba...gusztustalan.

De persze vannak gyönyörű részei is:) Meg sokkal több hely van, sokkal több lehetőség. De azért utazni is többet kell.


Én nem bántam meg, hogy Szegedre jöttem, imádom:)

2012. júl. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Buta kérdés. Aki Szegedre jár, egyből Szegedet mondja... Látszik is:) A diákélet pedig rajtad múlik, hogy alakítod ki, az nem függ sem Szegedtől, sem Debrecentől, sem Budapesttől. Én mondjuk egyikre se jártam még, de tuti Budapestre mennék ha lehetne, egy pesti diplomának nagyobb esélyei vannak, mint egy szegedinek szerintem.
2012. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Valóban buta kérdés, igaza volt az előttem szólónak.

Ha már egyetemet választasz, ne a "szép környezet" legyen a fő szempontod szerintem.

Ha a megélhetést nézzük, akkor Szeged a nyerő (az ingyenbérlet miatt). De ha messzebb van a lakóhelyedtől, akkor úgyis elutazod a bérlet árát ahányszor csak hazamész.

HA a szórakozást nézzük, akkor meg Pest. Aki Pesten nem talál neki megfelelő szórakozást az valamit nagyon nem tud:)

De szerintem a legfontosabb szempont az oktatás minősége. Ez pedig erősen egyetem/kar/szak függő. Ennek úgyis neked kell utánajárnod ismerősöknél, fórumokon.


Ja és Pest valóban nagyon drága és koszos, ezt vagy megszokod vagy menekülsz:)

2012. júl. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem elfogultságból mondtam Szegedet, mégha úgy is tűnt. De Debrecent egyáltalán nem ismerem, szóval arról nem tudok nyilatkozni
2012. júl. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem hülyeség a kérdés. Miért lenne az?

Nyilván mindenki csak azt tudja leírni, amit próbált. Nem fogok Debrecenről nyilatkozni úgy, hogy életemben egyszer jártam ott, kb. 10 évesen...

De azt el tudom mondani, hogy ahol tanulok, az tetszik-e vagy sem. Ha nem tetszene, akkor leírnám azt, hogy miért nem tetszik és kész...

2012. júl. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Lehet, de akkor is csak azt A várost ismered ahol tanulsz. És leírod hogy miért szereted. Ez is rendben van. De attól még nem az a legjobb.

Ezt csak olyan tudná megmondani aki mindhárom helyen tanult. És még az se biztos hogy a kérdezőnek később ugyanaz tetszene mint neki.


Szóval ezek a kérdések csak egy soha véget nem érő vitát szülnek.

2012. aug. 1. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!