Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az orvosi egyetem mennyibe...

Az orvosi egyetem mennyibe kerül évente?

Figyelt kérdés

Az unokahúgom orvos szeretne lenni,de azt mondja,hogy milliókat kell fizetni az egyetemen.Ez tényleg így van?

Már vissza akar lépni,mert az édesanyja egyedül neveli és ezt nem tudná finanszírozni.Amúgy 4.8-as az átlaga.Előre is köszönöm a segítséget!



2017. jan. 6. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
A felvi.hu-n fent van minden szak költsége, de van állami finanszírozás is ám.
2017. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
A semmelweis egyetemen 1.350.000 Ft/félév
2017. jan. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Államilag finanszírozott formára kell jelentkezni, akkor nincs tandíj. Van valami oka, hogy a költségtérítésesben gondolkodik?
2017. jan. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Évente nagyjából 2,7 millió, de ahogyan előttem is mondják, a magyar diákok közül szinte senki nem jár önköltséges képzésekre. Az önköltséges ponthatára ráadásul általában magasabb is, mint az államilag finanszírozottra. Az orvosin az első félév húzós pénzügyileg, de azt egy-két hónap nyári munkából és használtan vett könyvekből meg lehet oldani.
2017. jan. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 vonószenekar ***** válasza:
93%
Az orvostudományi egyetemeken a magyar hallgatok többsége nem fizet tandíjat. Tavaly , ha jól emlékszem 420 pont alatt nem lehetett bejutni. Ehhez a vitt pontoknak közel 100- nak kell lenni, az érettséginek is közelíteni kell a kitűnőhöz, (ugye, ez azt jelenti, hogy min. 80 százalék kell matekból, magyarból, történelemből, nyelvből ), a két emeltet meg kell írni 75-80 százalékra. Így kijön 430 körüli pont. Vagy duplázni kell, ami szerintem nagy rizikó, de tavaly az egyik osztálytársam duplázott, és bejutott.
2017. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem tudta,hogy van államilag finanszírozott is,de így most már bátran bele mer vágni.Köszönöm a segítséget!
2017. jan. 6. 23:34
 7/9 anonim válasza:
49%

5-ös! Már nincs olyan, hogy eldönti a diák, hogy duplázik e... Már autómatikusan az a variáció érvényes mellyel a magasabb pontszámot kapja.

De amúgy sem kockáztatna vele, ha kicsit is tud számolni.

2017. jan. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 vonószenekar ***** válasza:
97%

Kedves 7.válaszoló!

Ez mind igaz, csak aki a duplázásért választotta az ismerőseim közül , csak azokra a tantárgyakat készült.

Nnem olvasta el a kötelezőket, nem tanult verseket, nem sokat foglalkozott a törivel. Minden idejében fizikát és biológiát tanult. Így értettem, hogy mindent egy lapra tett fel.

2017. jan. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként én is ismerek embert, aki duplázással jutott be, és tök jól tette szerintem. Ezzel nem akarom senki unokahúgának azt javasolni, hogy duplázzon (gondoljatok bele, hogy egy 80 és egy 83 százalékos érettségi hat pont különbséget jelent, pedig az ilyesmi kábé csak a jószerencse dolga), de opciónak igenis opció.
2017. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!