Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Váltsak iskolát vagy maradjak?

Váltsak iskolát vagy maradjak?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy hogy egy 16 éves középsulis lány vagyok. Már jó pár éve eldöntöttem hogy melyik középsuliba fogok menni. Viszont az osztálytársaim egy részével nagyon rossz a kapcsolatom, kiközösítettek. Rám fogtak egy mobiltelefon lopást(hogy elűzzenek), és a suli se olyan amilyenre számítottam. Gyenge az oktatás színvonala. Albérletben lakom egy velem egyidős lánnyal aki más osztályba jár vele jó a kapcsolatom. De az országomban csak 4 ilyen suli van.

Első lehetőség: tűröm tovább a kiközösítést és maradok ilyen szomorú-félék-zárkózott

2: Egy iskola nagyjából ugyanolyan közel itt is albérletben vagy kollégiumban kéne laknom.

Viszont itt elég sokan vannak az osztályban (28) félő hogy engem be e fogadnának. Egyébként az én osztályomban 17-en vagyunk.

Plusz ez a suli egy elég lepukkant körzetben van.

3: Itt is kollégium vagy esetleg autóbusz napi 2-3óra utazás mellett. Itt kevesebben vannak (8) de viszont az iskola rendjéről csak rosszakat hallottam (gyakori rendbontás). Illetve itt többségben vannak a szlovákok. 1 évfolyamban 15-20 szlovák osztály és csak 1-2 magyar.

Elég nehezen tudok beilleszkedni és nehezen tudom a szlovákot ezért félő a harmadik választás.

A negyedik suli túl messze van tőlem(több száz km) ezért oda nem mehetek.

Nagyon rossz látni hogy nap mint nap mutogatnak rám hogy a mobil lopó. Pedig már voltunk iskolaigazgatónál is, de az kb inkább nekem adott igazat.

Próbálok pozitív maradni, de már unom hogy nem lehet egy nyugodt napom se.

Szóval ti mit tanácsoltok nekem? :)



2017. jan. 7. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet, én 11.ben váltottam iskolát (17 évesen) és egy 34fős osztályba kerültem, de kellemes meglepetés volt, mert mindenki nagyon nyitott és kedves volt velem már az első napokban is.

Azóta nyilván nem vagyunk puszipajtások mindenkivel, de a régi iskolámhoz képest már ez is egy leányálom.

Rám nagyon pozitívan hatott a környezet/iskolaváltozás, szerintem mindenképpen vágj bele, főleg így, hogy a mostani osztályod egy erkölcsi 0.

A 2. iskola egész jónak hangzik, próbáld meg, hátha téged is kellemes csalódás ér. Gondolj arra, hogy ennél rosszabb osztályt, mint ami most van valószínűleg már nem fogsz kifogni, sok sikert!

2017. jan. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán akkor a második verzió a legjobb. Új közösségbe nyilván kicsit nehezebb beilleszkedni, de ha nyitottan állsz hozzá úgyis te leszek az érdekesség most, sokan odamennének beszélgetni, megismerni. Ha nyitottan állsz hozzá befogadnak, azért a legtöbb osztályban nincs olyan szoros összetartás hogy egy új embert senki se fogad el. Ijesztő neked de közel se olyan vészes mint azt képzeled. Plusz új esélyed lenne tiszta lappal.
2017. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de az az iskola viszont egy elég szegény negyedben található.. És elég sok munkanélküli van.. Nem a legjobb a közbiztonság.
2017. jan. 9. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!