Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kétségbe vagyok esve. Mit...

D-Mano kérdése:

Kétségbe vagyok esve. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

22 éves állami gondozott (utógondozott) vagyok, és kibuktam az egyetemről(másodév) (még tart a vizsgaidőszak, de azzal már semmire sem megyek). És így kikerülök az állami gondozásból.


A gond az, hogy teljesen analfabéta vagyok az ügyintézésekhez, és a munkakereséshez (Nekem a munkakeresés egy félelmetes világ- igen, ennyire életképtelen vagyok- ezért halogatam állandóan az ilyen nyárimunkaféle tapasztalatokat. Ezen kívül valószínűleg nem lesz tartósan hol laknom.


Eddigi tapasztalataim alapján nem/ nagyon nehezen találom fel magamat egy-egy feladat elvégzéséhez, tehát a képzettség nélküli munkáktól is félek, hogy nem tudom majd elvégezni őket.


Pontosan ezért voltam egy olyan szakon, ami elméleti típusúbb (tanárszak).


Még bent maradhatnék a gyermekvédelmi rendszerben, ha sikerülne egy február kezdetű OKJ-re bejutnom. De sajnos azok közül, amit teljesíthetőnek tartok magam számára mind csak szeptemberi kezdéssel indul, vagy lejárt a jelentkezési határidő, vagy távol van a lakhelyemtől.


Szóval a hosszútávú lakhatásom és a megélhetésem teljesen bizonytalan, nem valószínű, hogy megoldható.


Így visszanézve, hamarabb ott kellett volna hagynom az egyetemet. És valószínűleg így is tettem volna, de nekem nagy álmom volt tanár lenni.


Tehát a kérdésem: mit tehetnék? Félek a haláltól és a fájdalomtól, de már egyre komolyabban gondolom az öngyilkosságot, amin már amúgy is hónapok óta gondolkozom.



2017. jan. 11. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos lenne, hogy találj egy OKJ-t - szedd össze magad, teljesíthető az. Nem kell félni, egy szakmát kell tanulni.
2017. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Segiteni nem tudok, sajnos, viszont ahogy ezt elolvastam, úgy éreztem, muszáj írnom, mert egy kétségbeesett, szerencsétlen, 20 éves srác vagyok - és már hónapok óta keresek munkát, lényegében rettegve, mert idáig bárhol voltam, egyszerűen csődöt mondtam. Mióta nem járok iskolába, egyszerűen eluralkodik rajtam a sajátmagam iránt érzett szánalom. Ja, olyan életképtelen vagyok, mint te, és kb. szeptemberig nekem is kezdenem kellene valamit magammal. Szóval, átérzem, meg minden.


Sok szerencsét nekünk!

2017. jan. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

17:08 vagyok.


Ja, amúgy minden amit írtál, rám is igaz. Pont egy ilyen kérdést akartam kiírni.


Én is tanárnak készültem, de sikeresen elb.sztam.

2017. jan. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Tudom, hogy nem szabadna feladnom, de nincs elég erőm.


2-3. Hát, akkor úgy látom nem vagyok egyedül. De bárcsak egyedül lehetnék, ha így a te helyzeted jóra fordulna.

2017. jan. 11. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!