Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Duplázásnál ez hogy működik...

Duplázásnál ez hogy működik pontosan? Ha jobban sikerült a középszint mint az emelt?

Figyelt kérdés
Például ha angolból a középszintet megírtam 95%-ra, de az emeltszintet 85%-ra, akkor melyiket veszik figyelembe amikor összeszorozzák egy másik tárggyal? És ha a középszintet akkor az emeltszint miatti +50 pontot és a +28 B2-es típusú nyelvvizsga pontokat megkapom? Vagy hogy van ez pontosan?

2017. jan. 12. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a közepet duplázod, nem kapod meg a pontokat az emeltnél. Azt a pontszámítást fogják alkalmazni, amivel a legtöbb pont kijön neked.
2017. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és vagy az angol emeltért kapsz 50 pluszpontot, vagy a nyelvvizsgáért huszonnyolcat, kettő együtt nem jó.
2017. jan. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, a második válaszra térve akkor azt nem külön veszik? Azt hittem, hogy ezek külön számítanak, hogy az emelt tantárgy letételéért 50 pont, de mivel ez középfokú nyelvvizsgának is minősül ezért még +28.
2017. jan. 12. 23:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az 28 pont akkor jár (nyelvvizsgáért), ha a nyelvi érettségit nem felvételi tárgyként számítják. Ha felvételi tárgy, akkor 50 többletpont jár, nem 78.


"Amennyiben a jelentkező egy adott idegen nyelvből egyidejűleg nyelvvizsga és emelt szintű érettségi vizsga alapján is jogosult lenne többletpontra, akkor a többletpontokat csak egyszer, a számára kedvezőbb pontszámot biztosító jogcímen kapja meg."

2017. jan. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom, hogy ugy lehet (mert en is direkt igy csinaltam), hogy angol kozeperettsegi + nyelvvizsga pontok. Direkt ezert 11.-ben irtam egy 100%-os kozepet, majd kovetkezo evben leraktam a nyelvvizsgat, szoval mukodik, es ha jol tudsz angolul, akkor viszonylag biztosra lehet menni ezzel.
2017. jan. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!