Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hatékony tanulási módszerek?

Hatékony tanulási módszerek?

Figyelt kérdés

Mik azok a hatékony tanulási praktikák, amikkel hamarabb és hatékonyan meg tudom tanulni az anyagot. Mondjuk, hogy kaja előtt, vagy kaja után X idővel fog legjobban az agyam. Utána, hogy mivel érdemes kezdeni, a könnyebbel/nehezebbel, vagy az írásbelivel/szóbelivel.

Vagy, hogy ha mondjuk van valami nasi szerű valami, vagy gyümölcs, amitől viszonylag sok energiám lesz (nem a csokira gondolok, mert annak hamar elmúlik a hatása).

Illetve az is érdekelne, hogy ismétléskor, hogy tudok a legkönnyebben.


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 16. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek részletkérdések. Nyilván optimális az ha nem vagy tele és nem vagy éhes sem. A szénhidrát pedig tényleg fontos az agyműködés szempontjából, szóval egy vizsgaidőszak nem alkalmas időszak a fogyókúrára.
2017. jan. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell kitapasztalni, hiszen minden ember más.

Van, aki korábban tud hatékonyan tanulni, van, aki később.

Van, aki hallás után jegyez meg többet, van, aki írva, van, akinek elég, ha olvassa.

Van, aki csak egy dolgot tud hatékonyan tanulni egyszerre, van, akinek inkább a változatosság jön be.

Egy biztos: a stimulálószereket felejtsd el!


Ami a kérdéseidből rám igaz:

- sem közvetlenül étkezés előtt (ha éhes vagyok:S), sem utána nem szoktam tudni hatékonyan tanulni (de utána mindenképp tartok min. 20 perc szünetet)

- hangulattól függ, hogy mivel kezdem, de általában igaz, hogy a nehezebb dolgokon szeretek túlesni, amennyiben behatárolható a rájuk szánt idő (nem pl. olyan, mint a matek, amit vég nélkül lehet gyakorolni, hogy ne ússzak el az idővel)

- ha volt dolgozat valamiből, azzal kezdtem, utána jöttek az írásbelik és végül a szóbelik

- nem nasiztam közben soha semmit. Nekem a hideg szénsavas ital jött be (akár a szénsavas ásványvíz, szóval egyáltalán nem kell, hogy legyen benne koffein, csak hideg legyen!) Ha nagyon fáradt vagyok, akkor megmosom az arcom, ennyi.

(Az ismétlésre vonatkozó kérdést nem értem - egyetemi vizsgákra gondolva: ismétlésre mindig kell időt hagyni, de gimiben nem igazán foglalkoztam ezzel, TZ előtt nyilván újra átolvastam mindent, de kb. ennyi volt.)

2017. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy rengeteg praktikát osztottak már meg itt a korábbi kérdésekben, olvasgass a régebbi kérdések között, és ha valami megtetszik, próbáld ki!
2017. jan. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!