Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó tanulási módszer, olyan...

Jó tanulási módszer, olyan ami sokáig megtartja a fejemben az anyagot?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kitűnő tanuló, inkább csak jeles; 5-ös 4-eseim vannak, és sajnos még nem találtam meg azt a tanulási módszert amivel jól megragadna a megtanulandó anyag.. A mostani tanulàsom hosszútávúbb a magolásnál de hiába írok 5öst vagy 4est és sajnos néha rosszabb jegyek is becsúsznak, utána már elfelejtem vagy csak képlékenyen emlékszem a megtanult dologra

Valami jó tanulási módot tudtok mondani?



#tanulàsi módszerek #sokáig megmarad az anyag
2016. jan. 6. 22:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Aki midig és mindenből kitűnő, az ritkán lesz zseni.Tanulásnál 15-20 percenként bele kel aludni, mert ezalatt íródik át a rövid távú memóriából a hosszú távúba a megtanult anyag.
2016. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindent nem tarthatsz a fejedben, ez ne legyen cél. A felejtés is fontos része a tanulásnak. Sok mindent újra kell tanulni - pl érettségire.

De hogy a kérdésre is válaszoljak, mivel a legtöbb ember vizuális típus, a "mind map" módszer hatékony lehet. Nézz utána neten.

2016. jan. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!