Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mernokinformatikus vagy...

Mernokinformatikus vagy gazdasaginformatikus? Elhelyezkedesi lehetosegek? BME, OE mernokinfo, vagy BCE gazdinfo?

Figyelt kérdés
Ez a ket szak erdekelne tovabbtanulas szempontjabol. Azt tudom, hogy a mernokinformatikus keresett szakma, de a gzadinfo az mennyire keresett? mert olvastam, hogy se nem tud programozni, sem pedig kozgazdasz...

2017. jan. 18. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Inkább egy valamit tudj jól, mint kettőt félig.
2017. jan. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%

A "mérnökinformatikus" egy gyűjtófogalom, mint a "villamosmérnök"


Azonbelül meg mégis mit akarsz dolgozni?

Villanyszerelést? Erősáramú rendszer karbantartást, telepítést?


Vagy pl infó vonalon:


Seo marketing vagy web?

Programozás rendszerfejlesztés?

Vagy üzemeltetés?



A végcélt kellene tudni, mert ez így elég latymatag kijelentés, hogy az "keresett"

Nem midnen ága keresett, és nem is minden ága van itthon megfizetve.


Ha hírszerzéshez mész etikus hackernek, akkor nem lesznek anyagi gondjaid, max az egész életed egy inkognító lesz...

2017. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8%

Oylan szerintem hogy Gazdasági Informatikus, nem létezik.


Én még csak könyvelőről, bérszámfejtőről, brókerről, és kockázatelemzőről hallottam.

2017. jan. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Egy számvitelinek több értelme van, azzal legalább tutira lehetsz postahivatal vezető! Vagy banki alkalmazott!
2017. jan. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Konkret celom egyenlore nincs, meg csak egyetemet akarok valasztani, de azt tudom hogy az info, matek és fizika harmas kozul a matek all hozzam a legkozelebb
2017. jan. 18. 15:40
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a közgáz akkor gazdinfo, mert ha végzel és úgy gondolod akár gazdasági mesterre is mehetsz belőle könnyen, de info mesterre is. A gazdinfo is keresett szakma, nagyon jók az elhelyezkedési lehetőségek. Vagy OE mérnökinfo.
2017. jan. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
A gazdinfó az egyik legversenyképesebb szakma, a BCE -n végzettek 95%-a gyakorlatilag AZONNAL munkába áll. Én jelenleg a legjobb szaknak tartom ha valaki Budapesten akar dolgozni. Pontosan egy olyan szak amivel bármelyik multi gyakorlatilag bármelyik pozíciójára behívnak vele interjúra. (Egy BCE gazdinfós).
2017. jan. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi hülye, dilettáns választ.

A mérnökinfó ugyanúgy kevert szak, mint a gazdinfó.

Szerinted melyik szoftverfejlesztő használja az itt megszerzett fizika meg mérnöki tudását?

Viszont olyan informatikust, akinek vannak gazdasági ismeretei is, sok helyre keresnek. Sok álláshirdetésben van követelményként, hogy "Gazdasági és/vagy informatikai végzettség".

Ez nem úgy néz ki, hogy 50% gazdálkodási 50% programtervezői tanterv összeollózva. A gazdaságnak meg az informatikának van egy közös keresztmetszete.

Itt van például a Big Data, ami most feltörekvőben van, sok álláshirdetés van ezzel kapcsolatban. Vagy ott van a pénzügyi informatika szakirány gazdinfón, amit a BME indított a Morgan Stanley-vel közösen. Biztos büfé szak.. De mondhatnánk még a vállalatirányítási rendszereket vagy az üzleti elemzést is, amihez ez a 2 terület együttesen hasznos, a kvantos munkákról nem is beszélve...

2017. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedési lehetőségeket tekintve mindhárom ugyan olyan jó, szóval az ízléseden múlik.
2017. febr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!