Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen tanácstalan vagyok a...

Teljesen tanácstalan vagyok a továbbtanulással kapcsolatban, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most májusban fogok érettségizni, és ugye itt van a felvételi is. Napról napra egyre tanácstalanabb vagyok. Nagyon sok szakma megfordult a fejembe ami érdekelne, de mégsem tudok dönteni, mivel mindegyikben találok valami kivetni valót.

Elsősorban humán beállítottságú vagyok, reál az nálam teljesen nulla.

Viszont rá kellett jönnöm, hogy ezekkel a humán beállítottsági szakokkal, abszolút semmire nem megyek, nehéz munkát találni, kevés fizetés, külföldön sincs rá kereslet.

Nagy álmom volt, hogy óvodapedagógus vagy tanító legyek, de ezekről le kellett hogy mondjak, mivel az énektudásom nulla.

Érdekel még konkrétan a szociálpedagógia, vagy bármilyen más ilyen jellegű szakma. Viszont erre itthon, sem külföldre nincs kereslet.

Gondolkodtam még az ápolónő szakmán, akár OKJ vagy főiskolán. De nagyon félek tőle, mivel nincs benne tapasztalatom. Nem próbáltam még ki magam ilyen helyen. Tartok tőle hogy nem bírnám a vért vagy ilyesmi. Nem tudom, egy idő után megszokja az ember? Viszont ebben látok rációt, külföldön nagyon keresik őket, és nekem nagy vágyam, hogy külföldön éljek.

Sajnos engem nem érdekel a gazdaság, a kereskedelem, a turizmus. Nem állnám meg bennük a helyem.

Másik nagy vágyam még hogy kozmetikus, sminktetováló legyek. Tudom hogy ez nagyon 50-50% hogy bejön-e vagy sem. De úgy érzem ebben tehetséges lennék. De ettől is félek, félek hogy nem fog menni, adósságokba keveredek, nem lesz vendégköröm stb.

Nem nagyon bízom magamban.

Egyébként szakgimnáziumba tanulok, rendészeti szakon, és ugyebár most jött be ez az új érettségi, amit nem is olyan rég tudtunk meg, meg még most is alig tudunk belőle valamit, mi lesz a szóbelin, írásbelin, SEMMIT. Nagyon fel kell rá készülnöm hogy ne bukjak meg, és félek hogy ez által a többi érettségi tárgyam nem fog jól sikerülni.:S Gondoltam az újra érettségizésre is. Arra is, hogy egy évet dolgozzak külföldön, ott tanuljak nyelvet(elsősorban) csináljak nyelvvizsgát, majd utána jöjjek haza tanulni akármi legyen is az.

Már annyira kétségbe vagyok esve, hogy a sírógörcs kerülget néha. Félek a jövőmtől. Nem 30 évesen szeretnék gyereket sem, hanem 24-25 és félek ez nem fog sikerülni. Elsősorban erre koncentrálok. Nagyon szeretném azt, hogy a gyermekem majd külföldön éljen, ne itt. Ne kérdezzétek miért, ez magánügy. Szeretnék neki jó életet, olyat amilyen nekem nem volt.

De nem tudom mi legyen, mi legyek.... hova tovább. Kérlek segítsetek. Elsősorban már tapasztalt emberek véleménye érdekel. Beszólásokat nem kérek, köszönöm a segítséget! 18/L



2017. jan. 19. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Hmm, mondjuk ápoló OKJ-t kipróbálhatnád, éy majd meglátod, hogy érdekel-e, közben pedig gondolkozhatsz a továbbtanulásról. Ha még nincs konkrét elhatározásod, nem muszáj egyből belekényszerítened magadat, egy vagy két évet simán kihagyhatsz, és még semmi sem történt. Ha szeretnél tanító lenni, ne add fel csak az ének miatt, ha egy kicsit rágyúrsz, szerintem el fogod tudni érni a minimális szintet .
2017. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ha el is érném, és felvennének, akkor is lenne évközbe is belőle vizsga, én úgy tudom. Ha bejön egy hozzá értő ember, és meghúznak? Akár többször is egymás után?

Akkor meg csak "időpocsékolás" volt. Én úgy hallottam elég szigorúan számon kérik. Legalább, egy tiszta ének hang kellene, de sajnos az énektanár sem varázsló :(

2017. jan. 19. 18:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Hallod te bonyolultabb vagy mint én:D Én sem tudok választani,de én tavaly érettségiztem csak ott hagytam az ELTE-n a nyelvszakomat,pfujj. Én is azt mondom,hogy ha végképp nem tudsz dönteni akkor próbáld meg az ápoló okj-t azzal ki tudsz menni külföldre időseket gondozni meg ilyenek,vaagy menj el tanítónak de magyar tanító nénit nem nagyon fognak keresni külföldön. Ha csak az ének a baj,menj el magántanárhoz.
2017. jan. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a tanítóképző, nem a konzervatórium. A legtöbben nem lesznek különlegesen jó vagy ügyes énekesek, azt meg, hogy ne tök hamisan, összevissza csúszkálva énekeljen el dolgokat, pár hónap gyakorlással, esetleg tanári segítséggel akárki elérheti.

Hidd el, nem az éneklés a legfontosabb azon a szakon.

2017. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!