Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak nekem nem megy a magolás?

Csak nekem nem megy a magolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, hogy hogyan tudnám jobban bemagolni azt a sok anyagot, amit egyetemen adnak.

Pl. itt van egy 100 oldalas jegyzet egy nem túl jelentős tantárgyból, és annak minden oldalán van 6 dia, azaz összesen 600 dia van, az is elég nehéz nyelvezetű, van benne sok diagram, képlet, definíció, folyamatábra.

Nos, erre azt mondják, elég rá két nap. Én meg átolvasom kétszer a két nap alatt, és még egy diagramot, vagy definíciót nem tudok felvázolni a vizsgában. Kellene nekem rá öt nap. De nem lehet, mivel fontosabb tantárgyra is kell az idő, inkább puskázok. De nem érzem miatta jól magam. Mi lehet a gond? Ti hogy szoktátok ezeket megoldani?


2017. jan. 19. 23:51
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Nem magolni kell, hanem érteni.

2. Ha valamire tudom, hogy több időre van szükségem, akkor előre úgy tervezem, hogy jusson rá. (Pl. volt, amihez már bőven a szorgalmi időszakban elkezdtem összekészíteni egy vizsgára szánt jegyzetet, mert tudtam, hogy a vizsgaidőszakban már nem lesz rá idő)

3. A rendelkezésedre álló idő figyelembevételével minden anyagrészt vegyél át! Inkább tudd az egészet felületesebben, de ne legyen olyan rész, amit egyáltalán nem tudsz!

2017. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, köszi szépen a választ!
2017. jan. 20. 16:53
 3/3 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha értem is összefüggéseiben a témát, nem biztos, hogy írásban rendesen le tudom közölni a definíciót/képletet/diagramot/folyamatábrát.
2017. jan. 20. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!