Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, egy nap alatt...

Egyetemisták, egy nap alatt hány oldalt tudtok megtanulni?

Figyelt kérdés
Mondjuk A/4-es oldalak, úgy hogy pár nap múlva is elég jól tudjátok az anyagot.
2017. jan. 26. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen tárgy.

Az sem mindegy, hogy mennyire van teleírva az oldal.

Az sem mindegy, hogy most látom-e először, vagy voltam előadáson/tanultam szorgalmiban is.

Sőt, az sem mindegy, hogy milyen kedvem van...

2017. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Anyagtól függ. Tanultam már 1 nap 150-200 oldalt, de az viszonylag könnyű téma volt.
2017. jan. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor legyen nehéz, magolósabb téma. Nyomtatott normál méretű betűk. Szorgalmiban nem tanultál, de órákra bejártál. Nem szereted ezt a tárgyat. :D
2017. jan. 27. 00:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
hát akkor végtelen sok :D
2017. jan. 27. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Donald J. Trump ***** válasza:
87%

Közvéleménykutatók felmérést végeznek a különböző társadalmi rétegek között, hogy ki szerint mennyi idő alatt lehet megtanulni kínaiul.

Megkédezik a parasztbácsit, mire ő:

- Szerintem egy egész élet is kevés rá.

A butikos szerint:

- Szerintem egy 3-4 év alatt jól meg lehet tanulni.

A menedzser válasza:

- Intenzív tanulással 3-5 hónap alatt.

Megkérdezik az egyetemistát is:

- Szerinted mennyi idő alatt lehet megtanulni kínaiul?

- Miért, holnap ZH?!



Egyébként műszaki, matekos tárgyaknál, ahol egy oldalon van 4 tétel meg kulcsfontosságú ábra, ott baromira részletesen fel kell dolgozni az anyagot, s szerintem a nagy májereknek is muszáj legalább fejben végiggondolni, hogy mi mit csinál. Aki meg nem olyan jóképességű, az jobban jár, ha akár máshol is utánajár vagy feladatokat old meg hozzá.

Ellenben tölteléktárgyaknál ahol a jegyzet fele sztorizgatás meg történelem és akár a tételsor is ki van adva, 100-200 oldal sem lehetetlen. Persze erre már nem lehet rámondani szó szerint, hogy az ember megtanulta az adott oldalt, max. végigolvasta, dehát a sikeres vizsga így is - úgy is sikeres vizsga.

2017. jan. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Úgy általában 50 oldalt tudok feldolgozni egy nap hosszútávon. (Tehát mondjuk egy vizsgaidőszak alatt végig, nap mint nap).
2017. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
25-öt simán, de ez mindenkinél más. :) Én jogot tanulok, sok a jogszabály és az évszám. Azokat pontosan kell, tehát eltudok tötyögni velük. :D Inkább beosztom, hogy egy nap megtanulok mondjuk 10 tételt.
2017. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 sellester válasza:
82%
Én egynap 1oldalt tudok megtanulni de azt 3-4 óra alatt . Vázlatot . Viszont azt többször elismétlem . Ha több , hosszabb rizsásabb szöveg akkor fél óra alatt egy félig tele irt oldalt is . Valamiért a vázlatot szarabb tanulni .
2020. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 sellester válasza:
Ja és nem csak a munkamemóriámban marad meg hanem bármikor vissza tudok betűről betűre emlékezni, mintha olvasnék fejben.
2020. dec. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bécs P ***** válasza:

Direkt nem olvastam az előttem lévő hozzászólásokat, hogy ne befolyásoljon.

Hát, ez sok mindentől függ. Függ attól, hogy mit kell tanulni (mennyire magolós vagy elég csak megérteni), függ az aktuális állapotodtól és attól, hogy mennyire érted az adott dolgot + egyéni képességtől is, de szerintem a szorgalom többet számít.


Nem tudom, nekem most van még 2 vizsgám, abból az egyik ~400 oldal, és van rá 1 hetem a másik vizsga mellett. Sokat meg lehet tanulni, a kérdés inkább az, hogy mennyire lesz a minőségi a tudás, azaz hosszú távon is megmarad-e?

Nem mindegy, hogy anatómia-élettant tanulsz vagy szociológiát :D Nekem ha hirtelen kéne hosszú anyagot megtanulni, akkor mindenképp az értő tanulásra mennék rá, mert előbb és hosszabb távon megtapad az infó. De azzal sem árt számolni, hogy a munkamemória, koncentráció, stb. kapacitása is eléggé véges, nem hatékony egyhuzamban 1 napot áttanulni. Ha muszáj, érdemes kis szüneteket tartani. Előbb pl. évszámokat tanultam, lassabban haladtam vele, mintha olvasmányosabb lett volna :D Kösd meglévő ismereteidhez vagy gondold át logikusan az anyagot, legyen értelme, értelmezd, úgy gyorsabb meg értelmesebb.

2023. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!