Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók ti nem...

Orvostanhallgatók ti nem féltek az orvossá válástól?

Figyelt kérdés
Én attól félek hogy megölök egy beteget véletlenül. Vagy meghal a betegem és beperel emiatt a családja. Én nem bírom ki ha valaki meghalna miattam. Akkor inkább leszek valami más az egyetem után. Ti mit gondoltok erről?

2017. jan. 29. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
Én csak orvosira készülök, de igen, ettől a gondolattól én is rettenetesen félek. Viszont, ha mindenki fél attól, hogy árt valakinek, elmulasztjuk az esélyt arra, hogy segítsünk neki. Ezért fontos nagyon-nagyon sokat tanulni és gyakorolni.
2017. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Akkor válassz olyan szakterületet, ahol ritkábban találkozol olyan betegekkel, akik meghalhatnak egy-egy beavatkozás közben.

Bár szerintem nemigen lehet olyan orvos, aki senkinek sem ártott komolyan (okozott maradandó károsodást esetleg részese volt valamilyen módon a halálának) egy egész életpálya alatt. Hiszen mondjuk mennyi eseted lesz mondjuk 40 év alatt?

Ha elég lelkiismeretesen tanulsz (és folyamatosan továbbképzed magad) és később elég lelkiismeretesen végzed majd a munkád, akkor akkor is el tudsz számolni a lelkiismereteddel (és mások felé is el tudsz számolni), ha esetleg hibáztatnak (vagy te hibáztatod magad) valakinek az egészségkárosodásáért / haláláért.

2017. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
95%
Olyan érdekes, hogy mindig mindenki az orvosokat akarja "elszámoltatni" meg "számon kérni". A mérnököt miért nem kéri számon senki, ha rosszul tervez, és a családra omlik a ház? Vagy az ügyvédet, ha miatta kerül börtönbe egy ártatlan ember? Az vesse az orvosokra az első követ, és az akarja őket elszámoltatni, aki sose hibázott a munkája során. Senki sem tökéletes, ők sem. Aki dolgozik, hibázik. Szerintem senkinek semmi joga elszámoltatni se orvost, se senki mást, ha ő minden tőle telhetőt megtett a legjobb tudása szerint. Benne van a pakliban a hiba. Az orvosok is emberek.
2017. márc. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Anno egyetem alatt annyira nem féltem ettől, talán azért, mert nem sokat gondolkodtam rajta. Végzett orvosként már rosszabb. Igazából néha tényleg baromi nehéz az, hogy bármennyire is odafigyelsz, bármennyire is minden tőled telhetőt megteszel, bizony beüthet a szar bármikor. Mindenféle orvosi beavatkozásnak lehetnek szövődményei, és ezt sokszor a páciensek és a hozzátartozók képtelenek felfogni. Olyan orvos pedig nincs, akinek soha nem volt semmilyen szövődménye, max akkor, ha nem dolgozott soha.

Egyébként az a véleményem, hogy nagyon sok múlik a kommunikáción. A betegek sokkal elnézőbbek egy esetleges nem kívánatos esemény esetén is, ha normálisan, kedvesen, türelmesen állsz hozzájuk.

2017. ápr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!