Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Bukás az államvizsgán? Teljese...

Bukás az államvizsgán? Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

Írásbeli államvizsgám volt, amely két részből állt. Első rész (30%) kb. 6 tantárgy anyagát foglalta össze még az első 2 évből, ez úgy gondolom nagyon jól sikerült. A második részben (70%) egy szakirányos feladatsort kellett megoldani Excelben, erre is sokat készültem. Megkaptuk a feladatot, de abszolút nem volt ismerős, annak ellenére sem, hogy a tanár felhívta rá a figyelmet, hogy ugyanezt megcsináltuk egyszer órán is. Majd beugrott a kép, hogy egyszer lefagyott a gép órák végén, mikor el akartam menteni a feladatot, amiről totál meg is feledkeztem, mert aztán jött a ZH, így egyedül ennek a feladatnak nem volt meg a megoldása, így erre nem is tudtam készülni.


Teljesen pechesnek érzem magam, hogy épp azt az egy feladatot adta vissza kb. 100 ból, aminek nem volt meg a megoldása, teljesen magam alatt vagyok mióta kiderült az eredmény. Borzasztóan szégyellem magam, hisz én vagyok a hibás, ha eszembe jutott volna, hogy egy feladatmegoldás egyszer "eltűnt", akkor beszerezhettem volna és nem bukottként állnék itt, hanem akár egy 5-össel. Ráadásul jó pár ember tudja, hogy szerdán államvizsgáztam, nagyon szégyellem bevallani, hogy megbuktam. Azóta beszereztem a feladat megoldását, meg is tanultam, legszívesebben most azonnal visszamennék kijavítani az eredményt, de legközelebb csak júniusban lehet. A szakdolgozatom is szinte kitűnő lett, 50-ből 3 pontot vontak csak le, a tanulmányi átlagom is végig 4-es volt, álmomban sem gondoltam volna, hogy épp itt bukom el.

Hogyan tudnék továbblépni ezen?


2017. jan. 30. 14:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd meglesz a kövi vizsgaidőszakban

(még "örülhetsz" is, hogy nem kell teljes évet várnod

míg mehetsz még egyszer)

2017. jan. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én pont ma államvizsgáztam, átérzem a problémádat. Nekem meglett, de sokszor végiggolndoltam, mi lesz, ha nem sikerül. Úgy voltam vele, hogy BÁRMI történhet és SEMMI nem tragédia. Nem kell szégyellned, te készültél, csak peched volt, ez igaz. Nem igazán vagy hibás, nem létezik 100 %-ra teljesíteni, csak szimplán nem volt szerencséd. Ott van a pótvizsga, meglesz akkor. Nem áll meg az élet. Másnak meg főleg nem tartozol elszámolással, aki számít annak esetleg elmagyarázhatod, hogy mi történt. De amúgy nem állt meg az életed, és később se lesz semmi jelentősége, hogy másodszorra csináltad meg vagy elsőre.
2017. jan. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, ebben teljesen igazad van, illetve azzal nyugtatom magam, hogy legalább jó idő lesz a diplomaosztón és legalább szereztem tapasztalatot, tudom hogy zajlik az egész, így legközelebb biztos sikerül.

De ennek ellenére nagyon haragszom magamra, hiszen sokkal egyszerűbb lenne diplomával munkát keresni, mint anélkül, illetve már le lenne róla a gond.

2017. jan. 30. 15:03
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nincs mese, ezen már túl kell lendülni, ha nem vagy időutazó. Én most könnyen beszélek persze. De tényleg nem az életed a tét, úgyhogy próbáld lazán venni.
2017. jan. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!