Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ciki korán elkezdeni tanulni...

Ciki korán elkezdeni tanulni egyetemen? Van még rajtam kívül más ilyen lökött is?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, koliban lakom, korábban albérletben voltam.

Sokat tanulok, korán kezdem,szorgalmi időszakban, elég ideges típus vagyok, én nem tudok és nem is akarok kikészülni vizsgaidőszakban, de a társaim mindig cikiznek, azt mondják, rendes egyetemista nem tanul, csak vizsgák előtt. Jobb volt korábban az albérletben, mert ott nem látott senki, viszont nem akarok kimenni megint albiba, mert így is sokba kerül az egyetem


2017. febr. 3. 20:33
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Pázmány mivel jobb?
2017. febr. 4. 23:49
 22/27 A kérdező kommentje:

Egyébként tudod mi a szép?

Amikor az Elte-s, de Károlin tanító tanár szidja az ELTE-levezelzősöket, hogy ha rajta múlna, nem is engedne levelezős képzést jogászoknak.

Én már megszoktam, hogy jogászkörökben mindenki beszól,leszól, a nappalis a levelezősnek, a Pázmányos a Károlisnak, az Elte-s kb mindenkinek, de én azt vettem észre, hogy aki itt végzett annak azért lett munkája és nem benzinkutas.

Az nem kérdés,hogy egyetem alatt is dolgozni kell már, nekem egy unokatesóm Elte-n végzett, nulla gyakorlattal-megtehette,h nem dolgozik, fizette a milliomos apja és nem volt könnyű neki olyan helyre elhelyezkednie,ami tetszik is. Először elment egy olyan helyre,amihez semmi kedve nem volt és kb 1 év telt el,míg valóra váltotta az álmait.

2017. febr. 5. 00:05
 23/27 A kérdező kommentje:

Őszintén kérdezem, mitől lett ennyire jó a Pázmány, hogy sokan dicsérik?

10 évvel ezelőtt még az volt, hogy a sorrend Elte-SZTe-Pte. Pázmány egy friss egyetem volt nem sok reputációval.

Ma az utóbbi kettő lecsúszott a rangsorban a Pázmány pedig feljött.

Mitől

2017. febr. 5. 02:43
 24/27 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy 10 év múlva még nem volt ott a Pázmány ahol ma.

Itt nincs olyan, hogy direkt kiszúrnak másokkal, nyilván ha jó jegyeket szeretne az ember keményen kell tanulnia, hiszen nem gyenge egyetem.

A tanárok mentalitása is teljesen megfelelő. Persze vannak olyanok, akik kevésbé diákbarátok, de ez a szám a többi egyetemhez képest elenyésző.

Az ELTE-nek csak a neve nagy, a színvonala egyre csak hanyatlik. Pont egy másik kérdésnél beszélgettem egy ELTE-s diákkal, aki ott szeretné hagyni.

Azt hozzáteszem, hogy egy friss kutatás szerint a Pázmány jogi kara megelőzte az ELTE karát. Az utóbbi tanítóképzőben erősebb.

Az Pázmánynak kapcsolatai is vannak. Most például egy amerikai egyetemi professzor jön majd előadást tartani.

Számomra a legtöbb óra érdekes. A kedvencem a jogi informatika. A tanárunk számos magasabb beosztásban dolgozó embert hív órát tartani. A nemzeti nyomozó irodától jött egy múltkor. :)

Ez örök vita lesz, hogy melyik a jobb. Az ELTE vagy a Pázmány, de az utóbbi már erősen veri a másikat!

2017. febr. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Persze,biztos az is nyomott a latba, hogy az Emberminiszter is preferálja.

Elte-st már én is hallottam panaszkodni magyar szakon, illetve sokan szidják az Elte pszichológiát, az a magyar rangsorban a sokadik csak, megelőzi ebben a Károli, Debrecen és Szeged is. Illetve germanisztikás lánytól hallottam, hogy direkt azért megy Debrecenbe, mert az jobb.

Nyilván , a Pázmány jogi kara 12 éves, az első végzettek is 30 körül vannak, az Elte-n végzettek közül meg természetesen élnek 80-90 évesek is még.

Mi van a kötelező Holokauszt-tantárggyal? Kötelező tanulni vagy helyt adtak a nyílt levélnek?

2017. febr. 5. 11:23
 26/27 anonim ***** válasza:

Van olyan tárgy, hogy katolikus hit alapja. Ez is, és a holokauszt is kötelező.

Azt nem tudom, hogy a holokausztra kötelező-e bejárni, de a kathitre nem volt. A vizsga is könnyen teljesíthető volt, tehát nem várják el, hogy térj át a hitükre. :D Én sem vagyok vallásos, és szerintem a hallgatók 70% sem az.

2017. febr. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Össze-vissza nézegettem a kérdéseket és így találtam rá erre a viszonylag régire.


Az alapszakomon én is folyamatosan tanultam, aztán 2. mechanika zh előtti este 7-8 körül már eltettem az anyagot, lazítottam, majd másnap megírtam az 5-ös zh-t.


Én is strébernek érzem magam, ugyanakkor visszatekintve sok stressztől kíméltem meg magam és volt azért bőségesen életem az egyetem alatt.

2019. aug. 6. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!