Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Helyes döntés egy évet gimnázi...

Helyes döntés egy évet gimnázium után, ha ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!:) Nagyon szeretnék elköltözni Magyarországról, amint csak tudok, és az elsődleges célom Kanada lenne. Viszont Kanadába költözni nagyon nehéz, a legjobb lehetőség az lenne, ha ott járnék egyetemre, mert onnan könnyebb munkát szerezni, amivel munkavállalói vízumot. Beszéltem a Kanadai Nagykövetség egyik alkalmazottjával, és egy kanadai egyetemről küldött nővel is, akik csak megerősített abban, hogy másként nagyon nagyon nehéz lenne kiköltözni, hiszen kanadai munkáltató csak akkor vesz fel, ha nincs más kanadai állampolgár a munkára, és kifejezetten engem akar, sőt hajlandó megvárni, amíg a 2 éves kiköltözési procetúrám letelik.

Ám van egy kis probléma, a kanadai egyetemi költségek kb 3-4 millió forintomba fájnának, amit mivel nem tud a családom támogatni, magamnak kéne előteremtenem. És akkor még nem is említettem a lakhatást,kaját, stb.

Alapvetően turisztika szakirányba szeretnék menni (tudom, büfészak), de azon belül is rendezvényszervezés érdekelne, amire néhány kanadai egyetemi szak specializálódik is.

Ezért gondoltam arra, hogy halasztanék egy évet, kimennék au pair munkára, és az alatt az év alatt nemcsak a pénzt szerezném meg, de sokkal magabiztosabbá is fejlődhetnék angol terén, amivel már nyugodtabban mennék angol nyelven folyó egyetemi szakra.

Ez mind szépen hangzik, de a valóságban meg lehetne lépni? Azt tudom, hogy ha előadom ezt a tervet a családomnak és barátaimnak, mindent el fognak követni, hogy lebeszéljenek róla, ezért gondoltam, hogy meghallgatnék már objektív véleményt is.



2017. febr. 5. 14:14
 1/1 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy legalább 3-4 évet kéne au-pair-ként dolgoznod, hogy az első évi kiadásaidat (tandíj, megélhetés) fedezd. Egyetem mellett pedig max. 20 órát dolgozhatsz, amiből szintén nem tudod a megélhetést és a tandíjat is fizetni. Külföldi diákként általában a tandíj dupláját kell fizetned, mint egy kanadainak.
2017. febr. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!