Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Második diploma, hogyan?

Második diploma, hogyan?

Figyelt kérdés

A helyzetem a következő: jelenleg az első szakomat csinálom, de egyre inkább látom, hogy szeretnék majd egy második diplomát is. A szak már maga megvan, amiből én a 2. diplomámat szeretném van bsc és msc is. Viszont szeretném úgy megoldani, hogy a bsc-t kihagyva rögtön msc-t kezdjek. A mostani szakomon tanult tárgyaim egy részét elfogadnák a bsc helyett, ahhoz viszont hogy ténylegesen elfogadják a mostani diplomám(illetve leendő diplomám :) ) még kellenének egyéb tárgyakból is teljesített kreditek, amit nem tudom hogy hogyan lehetne kivitelezni(mármint a vizsgákat a hiányzó(a mi karunkon nem tanult) tárgyakból). A kérdésem az lenne, hogy van-e erről bármilyen infótok, tapasztalatotok.

Előre is nagyon köszönöm a választ!

ui.: ha kell még infó szívesen írok privit, de most ide nem szeretnék több részletet megadni



2017. febr. 6. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
83%

Van olyan, hogy simán elfogadnak egy alapképzést a mesterképzésre való jelentkezésnél, meg van olyan, hogy mivel kicsit más, nem fogadják el automatikusan, csak ha bizonyos területekről x kreditnyi tárgyat elvégzel.

Az egyetemen kartól, szaktól függetlenül bármilyen tárgyat felvehetsz (kivéve ha van előfeltétele, amit nem teljesítettél, vagy ha külön kizárólag az adott szak hallgatói számára hirdetik meg - ezt oda szokták írni, de rá is tudsz kérdezni az adott oktatóknál). Szóval lényegében bármit felvehetsz, más karról is, olyanokat, amik a mesterképzés feltételei. A képzésedhez tartozó kötelezően előírt kreditmennyiségben szerepel valamennyi szabadon felhasználható kredit, ezen kívül általában 10%-kal túlfuthatsz a kreditekkel (tehát elvégezhetsz többet ingyen, mint a kötelező mennyiség). Ezeket a krediteket használhatod a másik szak tárgyainak elvégzéséhez, valamint ha a max. ingyen krediten túlfutsz, akkor kreditenként x összeget kell fizetned, ez elég sok is lehet. De máshogy nem lehet ezt megoldani, ha csak nem végzed el a komplett másik alapképzést is.


Bocsi, hogy nem tudtam konkrét számokat írni, de a leírásodból nem derült ki még az egyetem sem, nem hogy a kar, szak. :)

2017. febr. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem baj ez már így is elég lesz. :)
2017. febr. 6. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!