Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi Egyetemre (SOTE-ÁOK)...

Orvosi Egyetemre (SOTE-ÁOK) ra milyen anatómiai atlasz kéne? (pl. Sobotta)

Figyelt kérdés
Milyen anatómiai atlaszt ajánlotok nekem?Gondolkoztam a Sobotta-n,vagy esetleg a Szentágothai anatómiai atlaszt?Leírnátok hogy milyen belülről,milye tapasztalatok van ezekről?Azért elég drága a 42.000 Ft+kell még a többi könyv mint pl élettan?

2017. febr. 11. 12:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

könyvtári kölcsönzés esetleg? Vagy le is másolhatod a szükséges oldalakat. Olcsóbb mint megvenni és nem is biztos, hogy minden fog belőle kelleni. Esetleg antikváriumban is meg lehetne nézni van-e elfekvőben 1-1 példány. FB csoportok is biztos vannak ilyen célból. Más ötletem nem igazán van.


A Sobotta jó atlasz egyébként.


Sajnos az orvosi elég drága mulatság.

2017. febr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Anatómiai atlaszok közül egyértelműen a Sobotta a legjobb. Sajnos elég drága. Nekem a legújabb, fehér kiadás volt, de olcsóbban is be tudsz szerezni régebbit és ugyanolyan jó! Ráadásul van aki nem igényli a tényleges könyvből tanulást és megelégszik a pdf formátummal. Et ki kell tapasztalnod, hogy te elég hatékonyan tudod-e tanulni gépről, mert ha igen, azért az sokkal gazdaságosabb.

Élettan csak a második évben lesz. Elsőben még anatra Szentágothai- Réthelyi: Funkcionális anatómiájra lesz mindenféleképpen szükséged, valamint Röhlich: Szövettanra. Továbbá majd be kell szerezned egy biofizika könyvet is és kémiára is kell több könyv, de ezt mind időben el fogják nektek mondani :)

2017. febr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
17%
Ilyenkor elgondolkodom, hogy mi játszódik le a kérdező fejében, mikor kiemeli egy ilyen kérdésnél, hogy SOTE. Mert szerinted a másik 3 orvosin egy butított verziójú anatómiát tanítanak? Anatomy for Dummies? Mind a 4 orvosin ugyanazok az atlaszok jól... Szentágothai, Sobotta (2v3 kötetes változat), esetleg még a Thieme
2017. febr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
*jók
2017. febr. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
24%
Ez a SOTE vs vidék egyetemek harc lassan véresebb lesz, mint egy BME vs BCE harc :D
2017. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%
Bocs, de a kérdésből mi másra lehetne következtetni? Külön kiemeli, hogy neki a SOTE-s atlasz kell... mintha ott mást tanulnának, mint a többi orvosin.
2017. febr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

Persze, értem én csak vicces, hogy egyes emberek bizonyos egyetemeket az egekbe emelnek és lenézik a többit.

Pont az orvosi az, ahol az összes helyen ugyanolyan jó a képzés.

Kieg: Nem vagyok se BME-s,BCE-s,SOTE-s,POTE-s stbstb.

2017. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
28%
Bocs, de nem is értem, mit gondolnak emberek.. Komolyan azt hiszi valaki, hogy a SOTE-n más könyvek kellenek, mint vidéken? Mit gondol, de őszintén? Hogy vidéken lebutított anatómia, élettan stb van?
2017. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem felesleges a hőbörgés. Miért ne lehetne eltérés a szükséges könyvek között? Én simán el tudnám képzelni, hogy akár minden oktató másik könyvet preferál. A kérdező azért emelte ki, mert ő a SOTE-ra fog menni, és arra kíváncsi, hogy ott melyik könyv kell. Ha egy másik egyetemre jelentkezett volna, most annak a neve lenne kiemelve a kérdésben.

Egyesek már mindenben provokációt látnak...förtelmes.

2017. febr. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

Nem azon fog múlni az anatómia szigorlata, hogy éppen Sobottaból,Yokochiból vagy éppen Szentágothaiból tanult.

Ha jól megtanulja az ember, mindegyikből át lehet menni.

2017. febr. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!