Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi Egyetemre (SOTE-ÁOK)...

Orvosi Egyetemre (SOTE-ÁOK) ra milyen anatómiai atlasz kéne? (pl. Sobotta)

Figyelt kérdés
Milyen anatómiai atlaszt ajánlotok nekem?Gondolkoztam a Sobotta-n,vagy esetleg a Szentágothai anatómiai atlaszt?Leírnátok hogy milyen belülről,milye tapasztalatok van ezekről?Azért elég drága a 42.000 Ft+kell még a többi könyv mint pl élettan?

2017. febr. 11. 12:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nagyon szerettem a Sobottát, már amennyire egy anat atlaszt szeretni lehet...:) Facebookon vannak orvosis könyveket használtan áruló oldalak, ahol olcsóbban is megtalálod, mint 42000 Ft. Egyébként Szentágothaiból is tudsz tanulni, nekem is vannak azt használó ismerőseim. Ja, és ha nagyon megterhelő az ára, akkor vedd ki a könyvtárból!

(A szokásos vidék vs. Bp. hisztire: nálunk a Semmelweisen Röhlich szövettant használ kb. mindenki, Debrecenben a Ross a hivatalos, szóval szerintem teljesen jogos odaírni, melyik egyetem érdekel...peace and love

2017. febr. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

Korábbi válaszoló én vidéki orvosira járok, de még ha nagyon erőlködnék se tudnék provokációt vagy sértést találni a kérdésben....a kérdező a SOTE-val tervez a továbbiakban és ennyi...nem kell belemagyarázni mindent....


Anatómiára pedig ha atlaszt akarsz venni akkor én is a sobottát javaslom az talán a legmegfelelőbb (...viszont nyugodtan vehetsz pirosat is (2006) az olcsóbb is ha használt és ugyanolyan jó (sőt a fehér kiadásról azt hallottam van benne jó pár hiba)

2017. febr. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

DOTE-n nem mondják meg, hogy miből tanulj, abból tanulsz amiből akarsz, csak tudd. Persze van ajánlott irodalom, (Funckionális anatómia, Sobotta, Ross, Fonyó stb.), de ha feltesznek egy kérdést, ami az ajánlottban benne van, akkor arra tudni kell a választ, nem lehet azzal jönni, hogy a X-ben nincs benne.


De egyébként Sobotta a legjobb szerintem, nézelődj FB-n használt után.

2017. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
21%

# 3/13

Neked nem teljesen mindegy? SOTE-ra jár ezért kérdezte így.

Kicsit kezd nevetségesbe átmenni ez az egész SOTE vs vidéki egyetemek.


Gyakorikerdeseken, már lassan ott tartunk, hogy egyes emberek attól zabosak lesznek, ha kiderül, hogy a kérdező a Semmelweisre jár.


-Egy SZOTE-s (légyszi ne öljetek meg :) )

2017. febr. 12. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
97%

Bármelyik atlasz jó lehet, a sikeres vizsga titka úgyis az, hogy magán a tetemen kell begyakorolni a demonstrációkat. Év közben meg több atlaszt is érdemes nézegetni, ha pl. akár csak könyvtárban hozzá tudsz férni, mert mindegyik egy kicsit más. Én még akkor jártam az egyetemre, amikor nem volt még otthoni internet, táblagép vagy PDF-olvasó, mi akkor azt csináltuk, hogy időnként cserélgettük az atlaszt az évfolyamtérsakkal, így akonek Sobottája volt, szintén át tudta nnézni a Szentágothait,és vica versa. Minél többet meg tudsz nézni, annál jobb, mivel sajnos egyik könyv sem tartalmaz minden szükséges információt, és nem is úgy, ahogy a vizsgákon kérdezik (ez más tantárgyakra is igaz). Idő lesz arra, hogy átnézd ezeket a könyveket, a SOTE-n pl. 4 teljes félév (van, ahol ugyanazt 3 félév alatt kell megtanulni, de azért az alatt is elég sok könyvet át lehet nézni).


A legjobb atlasz a Szentágothai vagy a Sobotta, a Sobotta szebb és drágább, de a Szentágothaiban is majdnem minden benne van, amit kérdeznek (ugyanakkor a Sobottában sincs benne minden). A Yokochi nem elég részletes, viszont előnye, hogy fényképes. Thieme, valamint az SH atlasz is inkább kiegészítőnek jó. Egyébként mindkettő beszerezhető könyvtárból is, vagy akár elektornikus formában is „kölcsönvehető”, ezek is elég költséghatékony megoldások (gyakorlatilag ingyenesek). Vagy az évfolyamtárstól kölcsönkérős módszer is működhet másik atlaszért cserébe.


#14:

„Gyakorikerdeseken, már lassan ott tartunk, hogy egyes emberek attól zabosak lesznek, ha kiderül, hogy a kérdező a Semmelweisre jár.”

Nem, csak tudod, létezik a szenzitizációnak is nevezhető jelenség, amely már Aplysián is működik, és emberen is ugyanúgy megvan (szerintem élettanból tanultál is róla). Ha téged is egész nap bökdös valaki, előbb-utóbb hevesebben fogsz reagálni rá. A trollok pedig folyamtosan ezt teszik. Nekem kötélből vannak az idegeim, így mindig kedvesen és alaposan le szoktam írni, hogy miért nincs igazuk. Vannak azonban, akik érzékenyebbek, és ezért hajlamosabbak félreérteni a dolgokat, többet a sorok mögé látni. De egyébként tegnap is törölve lett a troll egy kérdése, tehát nem csoda, ha egyessek már akkor is őt látják, amikor épp nincs jelen (bár ez sajnos valóban ritka). A kialakult helyzetről nem a másik 3 egyetem hallgatói, de még csak nem is a SOTE-hallgatók tehetnek, hanem a trollok. Meg azok, akik megtűrik őket.


Pl. itt is kissé érzékenyen reagál a kérdező, de aztán valóban megjelenik maga a troll is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__8424..

És miután elhangzik, hogy egyes listákat a SOTE-vezeti, másokra meg fel sem kerül vagy utolsó, utána a trollnak még muszáj beírnia, hogy szerinte „tényleg” az a top1. És ebből már sok embernek elege van. Senkinek sem az a baja tehát, hogy valaki a Semmelweisre jár, hanem az, hogy a trollok folyamatosan provokálnak mindenkit (sokszor a SOTE-sokat is egyébkén), pl. ugyanaz a troll itt még a SOTE-t szidta:

Pl. http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 20-as

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 9-es


És itt még POTE-hallgatónak vallotta magát a troll, és a SOTE-t szidta, később már DOTE-hallgatónak, és akkor már Pécset szidta:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 19-es

Még később pedig legalább negyedéves SOTE-hallgatónak:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar..

Miközben szintén saját bevallása szerint csak 17 éves.

Holnap meg már leeht, hogy SZTE-hallgatónak fogja magát vallani, mert az még nem volt.

Az ilyen egyének miatt fordulhat elő, hogy egyesek már magyon érzékenyek a témára.


Hogy mi a troll(ok) célja, azt csak sejteni lehet, nagyjából 4 lehetőség van:

1. kibukott PTE-ről, SZTE-ről, vagy DE-ről és így próbál bosszút állni

2. a SE-re jár, és kell az ego-jának, hogy bizonygassa, hogy ahova ő jár, az az iskola a legjobb

3. PTE-re, SZTE-re vagy DE-re jelentkezik, és azt gondolja, hogy a jelentkezési határidő közeledtével így el tudja onnan riasztani az embereket, így neki nagyobb esélye van bekerülni (persze nem, mivel egy épeszű ember nem ül fel neki, mert látható, hogy nincsenek érvei, de ennyi esze nincs)

4. unatkozik

2017. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%
Bár, igaza van. Csak jelezte, hogy ő nem a butított verziót keresi, hanem a rendeset.
2017. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Anat atlaszok közül a Sobotta a legjobb, bonctermi gyakhoz hasznos a Yokochi, kell még a funkci és a röchlich. Mindegyik könyv fent van neten és úgy azért sokkal gazdaságosabb. Az orvosin a félév kezdésre kb. 100 ezret biztos, hogy kifizettünk. Boncoláshoz kellett szike, csipesz. Laborra fehér köpeny. Jegyzetek és nyomtatás... Nem csak tanulás szempontjából nehéz egyetem, hanem anyagilag is még akkor is, ha áĺlamin vagy, ha nem na arról inkább ne is beszéljünk.
2017. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
BCE-t összehasonlítani a BME-vel kicsit túlzás...
2018. júl. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!